Oceľová rúra EN 10219 S460MH ERW – dutý profil s maximálnou pevnosťou pre ťažké inžinierstvo

Stručný popis:

Spoločnosť Womic Steel dodáva vysoko kvalitné oceľové rúry S460MH ERW podľa normy EN 10219 pre náročné inžinierske aplikácie a konštrukčné aplikácie s maximálnym zaťažením. Dutý profil S460MH ponúka najvyššiu pevnosť (medza klzu 460 MPa) v sérii EN 10219 pre žeriavové ramená, ťažké stroje, pobrežné konštrukcie, mosty a náročné inžinierske projekty. Dostupné v okrúhlom, štvorcovom a obdĺžnikovom tvare. Vonkajší priemer od 21,3 mm do 610 mm (1/2″ až 24″), hrúbka steny od 2,0 mm do 16,0 mm, dĺžka do 18 m. Certifikát pre valcovanie, hydrotest, kontrola UT/ET, skosený koniec, k dispozícii je antikorózny náter. Konkurenčná cena a rýchle dodanie.

Veľkosť oceľovej rúry ERW:Okrúhly vonkajší priemer: 21,3 mm – 610 mm (1/2″ – 24″), hrúbka steny: 2,0 mm – 16,0 mm. Štvorcový: 25 x 25 mm až 500 x 500 mm. Obdĺžnikový: 40 x 20 mm až 600 x 400 mm. Dĺžka: 6 m, 12 m alebo podľa potreby.

Štandard a stupeň oceľových rúr ERW:EN 10219 Trieda S460MH (1.0478); Tiež dostupné S235JRH, S275JRH, S355JRH, S420MH

Použitie oceľových rúr ERW:Žeriavové ramená, ťažké stroje, pobrežné plošiny, mosty s dlhým rozpätím, výškové budovy, banské zariadenia, ťažké dopravné zariadenia, prístavné stroje, veže veterných turbín, ťažké konštrukčné rámy

Womic SteelPonúkame vysoko kvalitné a konkurencieschopné ceny oceľových rúr EN 10219 S460MH ERW, dutých konštrukčných profilov a tvaroviek. Certifikát pre valcovanie, hydrotest, UT/ET kontrola, skosené konce, k dispozícii je antikorózny náter. Rýchle dodanie a najlepší servis.


Detaily produktu

Značky produktov

1. Womic Steel: Výrobné kapacity a sila spoločnosti

Spoločnosť Womic Steel Group je popredný výrobca a globálny exportér s viac ako 20-ročnými skúsenosťami vo výrobe rúrkových výrobkov z uhlíkovej, legovanej a nehrdzavejúcej ocele. Naše moderné zariadenie na výrobu rúr ERW má komplexnú výrobnú kapacitu presahujúcu 15 000 ton mesačne pre elektrické odporové zváranie oceľových rúr.

Rozsah výrobných veľkostí pre rúru EN 10219 S460MH ERW:Okrúhly vonkajší priemer od 21,3 mm do 610 mm (1/2 palca až 24 palcov) s hrúbkou steny od 2,0 mm do 16,0 mm. Štvorcové rozmery od 25 mm x 25 mm do 500 mm x 500 mm. Obdĺžnikové rozmery od 40 mm x 20 mm do 600 mm x 400 mm. Jednoduchá náhodná dĺžka 6 m, dvojitá náhodná dĺžka 12 m alebo zákazková dĺžka podľa potreby.

Certifikácie kvality a súlad s predpismi:

Certifikácia ISO 9001:2015:Systém riadenia kvality zabezpečujúci konzistentnú kvalitu výrobkov.

Označenie CE (EN 10219):Plný súlad s normou EN 10219. K dispozícii je označenie CE a vyhlásenie o parametroch (DoP).

Certifikácia EN 10204 3.2:Certifikát o kontrole 3.2 overený spoločnosťami TÜV, LR, BV alebo SGS.

Schválenia kontroly tretej strany (TPI):Produkty schválené spoločnosťami SGS, BV, ABS, LR, DNV, TÜV.

Globálne uznanie:Dôveryhodný dodávateľ pre firmy ťažkého strojárstva, výrobcov žeriavov a dodávateľov ťažby na mori, pôsobiaci vo viac ako 80 krajinách.

2. Oceľové potrubie EN 10219 S460MH ERW: Zloženie materiálu a výkonnostné charakteristiky

EN 10219 S460MH je najvyššia pevnosť v sérii dutých konštrukčných profilov podľa normy EN 10219. „S“ označuje konštrukčnú oceľ, „460“ označuje minimálnu medzu klzu 460 MPa, „M“ označuje termomechanické valcovanie (zvýšená húževnatosť) a „H“ označuje dutý profil.

V porovnaní s oceľou S420MH (tekutá hmotnosť 420 MPa) ponúka oceľ S460MH o 10 % väčšiu pevnosť, čo zabezpečuje maximálnu nosnosť a zníženie hmotnosti pre kritické aplikácie. Označenie M zaručuje vynikajúcu húževnatosť pri nízkych teplotách (-20 °C) a zvariteľnosť napriek ultra vysokej úrovni pevnosti.

Chemické zloženie oceľových rúr EN 10219 S460MH ERW (analýza naberačky, % hmotnosti):

Prvok Cmax Si max Mn max P max S max N max Maximálna hodnota CEV
S460MH 0,16 0,50 1,70 0,030 0,025 0,020 0,46

*Poznámka: Veľmi nízky obsah uhlíka (max. 0,16 %) zaisťuje zvariteľnosť napriek mimoriadne vysokej pevnosti. Termomechanické valcovanie (M) poskytuje zvýšenú húževnatosť bez dodatočného tepelného spracovania.*

Mechanické vlastnosti oceľovej rúry S460MH ERW podľa normy EN 10219 (izbová teplota):

Hrúbka steny (mm) Medza klzu (min.) Pevnosť v ťahu Predĺženie (min)
t ≤ 16 mm 460 MPa 520 – 680 MPa 18 %
16 mm < t ≤ 40 mm 450 MPa 520 – 680 MPa 18 %

Vlastnosti oceľových rúr S460MH ERW podľa normy EN 10219 S460MH (Charpyho V-vrub):

Stupeň Testovacia teplota Priemerná energia (min)
S460MH -20°C 27 joulov

*Poznámka: Označenie M poskytuje zaručenú rázovú húževnatosť pri nízkych teplotách -20 °C, čo je nevyhnutné pre ťažké strojárstvo v pobrežných a chladných podmienkach.*

Porovnanie stupňov:

Stupeň Medza klzu Nárazová teplota Úspora hmotnosti v porovnaní s S355
S355JRH 355 MPa 20 °C
S355J2H 355 MPa -20°C
S420MH 420 MPa -20°C ~15 %
S460MH 460 MPa -20°C ~23 %

Poznámka: S460MH umožňuje približne 23 % zníženie hrúbky steny v porovnaní s S355 pri rovnakom zaťažení, čím sa výrazne znižuje hmotnosť konštrukcie.

3. Rozsah rozmerov oceľových rúr S460MH ERW a súlad s normami EN 10219

Položka Špecifikácia
Štandard EN 10219-1 / EN 10219-2
Stupeň S460MH (1,0478)
Výrobný proces ERW / HFW (termomechanicky valcované)
Možnosti tvaru Okrúhle / Štvorcové / Obdĺžnikové
Rozsah okrúhleho vonkajšieho priemeru 21,3 mm – 610 mm (1/2" – 24")
Rozsah štvorcových veľkostí 25x25mm – 500x500mm
Rozsah obdĺžnikových veľkostí 40x20mm – 600x400mm
Rozsah hrúbky steny 2,0 mm – 16,0 mm
Dĺžka 6 m, 12 m alebo na mieru až do 18 m
Koniec Dokončiť Hladký koniec / Skosený koniec
Povrchová úprava Holý / Olejovaný / Základovaný / Pozinkovaný

4. Dostupné rozmery a špecifikácie - oceľové potrubie ERW

NB

Veľkosť

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10,29

   

1,24

   

1,73

   

2,41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3,02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21,34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7,47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5,56

7,82

25

1”

33,40

3,38

1,65

2,77

   

3,38

 

4,55

4,55

     

6,35

9,09

32

1 1/4”

42,16

3,56

1,65

2,77

   

3,56

 

4,85

4,85

     

6,35

9,70

40

1 1/2”

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5,08

5,08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5,54

5,54

     

9,74

11.07

65

2 1/2”

73,03

5.16

2.11

3,05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9,53

14.02

80

3”

88,90

5,49

2.11

3,05

   

5,49

 

7,62

7,62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101,60

5,74

2.11

3,05

   

5,74

 

8,08

8,08

         

100

4”

114,30

6,02

2.11

3,05

   

6,02

 

8,56

8,56

 

11.12

 

13,49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3,40

   

6,55

 

9,53

9,53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6”

168,27

7.11

2,77

3,40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14,27

 

18,26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6,35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19,26

20,62

23.01

22.23

250

10”

273,05

9,27

3,40

4.19

 

6,35

9,27

12,70

12,70

15.09

19,26

21,44

25,40

28,58

25,40

300

12”

323,85

9,53

3,96

4,57

 

6,35

10.31

14,27

12,70

17,48

21,44

25,40

28,58

33,32

25,40

350

14”

355,60

9,53

3,96

4,78

6,35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16”

406,40

9,53

4.19

4,78

6,35

7,92

12,70

16,66

12,70

21,44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18”

457,20

9,53

4.19

4,78

6,35

7,92

14,27

19.05

12,70

23,83

29,36

34,93

39,67

45,24

 

500

20”

508,00

9,53

4,78

5,54

6,35

9,53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38,10

44,45

50,01

 

550

22”

558,80

9,53

4,78

5,54

6,35

9,53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24”

609,60

9,53

5,54

6,35

6,35

9,53

17,48

24,61

12,70

30,96

38,89

46,02

52,37

59,54

 

650

26”

660,40

9,53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Poznámka: Dostupnosť hrúbky steny sa môže líšiť v závislosti od priemeru potrubia a výrobných možností. Zákazkové rozmery mimo tohto rozsahu sú k dispozícii na požiadanie.

5. Bežné normy pre oceľové rúry ERW vyrobené spoločnosťou Womic Steel

Štandard

Bežné známky

Typická aplikácia

API 5L (Špecifikácia pre potrubie)    
API 5L PSL1 / PSL2 SKUPINA B, X42, X52, X60, X65, X70 Preprava ropy a plynu, pobrežné/morské potrubia
Potrubie a konštrukčné potrubie ASTM    
ASTM A53 (Špecifikácia pre rúry, oceľové, čierne a žiarovo zvárané, pozinkované, zvárané a bezšvíkové) SK. A, SK. B Voda, plyn, para, vzduch, konštrukčné aplikácie
ASTM A135 (Špecifikácia pre oceľové rúry zvárané elektrickým odporom) SK. A, SK. B Voda, plyn, para, rafinérske služby
ASTM A252 (Špecifikácia pre zvárané a bezšvíkové oceľové rúrkové pilóty) GR.1, GR.2, GR.3 Základové pilóty, morské pilóty, základy mostov
ASTM A500 (Špecifikácia pre za studena tvárnené zvárané a bezšvíkové konštrukčné rúry z uhlíkovej ocele) SK.A, SK.B, SK.C Nosné rúry, rámy budov, mosty
ASTM A501 (Špecifikácia pre za tepla tvárnené zvárané a bezšvíkové konštrukčné rúry z uhlíkovej ocele) SK. A, SK. B Ťažké konštrukčné aplikácie, stĺpy, priehradové nosníky
Kotly a výmenníky tepla ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Špecifikácia pre kotlové rúry z uhlíkovej ocele a uhlík-mangánovej ocele zvárané elektrickým odporom) Stupeň A, C, D Kotlové rúry, rúry prehrievača
ASTM A214 (Špecifikácia pre výmenníky tepla a kondenzačné rúry z uhlíkovej ocele zvárané elektrickým odporom) Výmenníky tepla, kondenzátory
ASTM A250 (Špecifikácia pre kotlové a prehrievacie rúry z feritickej legovanej ocele zvárané elektrickým odporom) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Vysokoteplotný kotol a prehrievač
ASTM A334 (Špecifikácia pre bezšvíkové a zvárané rúry z uhlíkových a legovaných ocelí pre prevádzku pri nízkych teplotách) GR.1, GR.3, GR.6 Nízkoteplotná prevádzka, kryogénne
Normy EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Zvárané oceľové rúry na tlakové účely - Nelegované oceľové rúry so stanovenými vlastnosťami pri izbovej teplote) P235TR1, P265TR1 Tlakové nádoby, kotlové bubny, vysokotlakové potrubia
EN 10217-2 (Zvárané oceľové rúry na tlakové účely - Rúry z nelegovaných a legovaných ocelí so stanovenými vlastnosťami pri zvýšených teplotách) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Zvýšená teplota, kotlové rúry, výmenníky tepla
EN 10219-1 (Za studena tvárnené zvárané duté oceľové profily na konštrukčné účely) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Konštrukčné aplikácie, pozemné stavby, mosty
EN 10210 (Duté profily z nelegovaných a jemnozrnných ocelí tvárnené za tepla) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H, S420MH, S460MH Za tepla tvarované bezšvíkové/zvárané duté profily na konštrukčné účely, pozemné stavby, mosty
EN 10025-2 (Výrobky valcované za tepla z konštrukčných ocelí - Nelegované konštrukčné ocele) S235JR, S275JR, S355JR, Všeobecné oceľové konštrukcie, stavebné inžinierstvo
EN 10255 (Nelegované oceľové rúry vhodné na zváranie a závitovanie) S195T, S235JRTH Vodovodné, plynové, kanalizačné, závitové potrubné systémy
EN 10305-2 (Oceľové rúry na presné použitie - Zvárané rúry ťahané za studena) E215, E235, E355 Presné aplikácie, hydraulické valce
BS 1387 (Špecifikácia pre závitové a hrdlové oceľové rúry a trubice) Trieda A, B, C Voda, plyn, para, lešenie, závitové potrubie
DIN 2458 (Zvárané oceľové rúry a tvarovky - Všeobecné technické dodacie podmienky) St37.0, St44.0, St52.0 Všeobecné zvárané oceľové rúry, konštrukčné aplikácie
ISO a ďalšie normy    
ISO 3183 (Ropný a plynárenský priemysel - Oceľové rúry pre potrubné dopravné systémy) L245, L290, L360, L415 Ropovody a plynovody (ekvivalent ISO normy API 5L)
ISO 65 (Oceľové rúry pre vodu, plyn a kanalizáciu - Závitové rúry) Stredná, ťažká Voda, plyn, kanalizácia, závitové potrubie
CSA G40.21 (Konštrukčná oceľ - kanadská norma) 44 W, 50 W Štrukturálne aplikácie (Kanada)
AS 1163 (Duté oceľové konštrukčné profily - austrálska norma) C250, C350, C450 Duté konštrukčné profily (Austrália)
GOST 10706 (Zvárané oceľové rúry pre potrubia a konštrukcie - ruská norma) St20, St35, St45 Potrubia, štrukturálne aplikácie (Rusko)

Použitie:Preprava ropy a plynu, voda a kanalizácia, stavebné projekty, lešenie, pilotové základy, vysokotlakové kvapaliny, chemické spracovanie, výroba energie, stavebníctvo, lodné inžinierstvo, kotlové rúry, výmenníky tepla, prehrievače, kondenzátory, prevádzka pri nízkych teplotách, presné aplikácie, hydraulické valce, závitové potrubné systémy

6. Výrobný proces - oceľové rúry ERW / HFW

Kontrola surovín:Pri prichádzajúcich oceľových zvitkoch sa overuje chemické zloženie, mechanické vlastnosti a kvalita povrchu. Každému zvitku sa priradí jedinečné číslo tavenia pre úplnú sledovateľnosť.

Odvíjanie a vyrovnávanie:Cievky sa odvíjajú a zarovnávajú, aby sa pás sploštil a odstránila sa sada cievok, čím sa zabezpečí rovnomerná rovinnosť pre konzistentné tvarovanie.

Frézovanie a orezávanie hrán:Obe hrany pásu sú frézované s presnou toleranciou šírky (±0,5 mm), čím sa vytvára čistý, rovnobežný povrch pre vysoko kvalitné zvarenie.

Tvárnenie za studena:Zarovnaný pás prechádza cez tvarovacie valce, ktoré postupne tvarujú plochý pás do otvorenej valcovej rúrkovej škrupiny.

Vysokofrekvenčné zváranie (HFW/ERW):Vysokofrekvenčný prúd (200 – 500 kHz) zahrieva spájané hrany na teplotu kovania (1 350 – 1 500 °C). Lisovacie valce stláčajú zahriate hrany k sebe, čím vytvárajú kovaný zvar bez prídavného materiálu.

Odstránenie zvarových húseníc:Vnútorné a vonkajšie olupky sa odstraňujú karbidovými odlupovacími čepeľami za tepla, čím sa vytvára hladký povrch s minimálnym zosilnením zvaru.

Veľkosti:Zváraná rúra prechádza cez kalibračné valce, aby sa dosiahla presná tolerancia vonkajšieho priemeru (±0,5 % až ±1,0 %). Ďalšie valce v prípade potreby vytvárajú štvorcové/obdĺžnikové tvary.

Tepelné spracovanie (voliteľné):Normalizácia pri teplote 890 – 930 °C sa môže použiť na zvýšenie ťažnosti alebo na uvoľnenie napätia, čím sa vytvorí jednotná feritovo-perlitová mikroštruktúra.

Rezanie na požadovanú dĺžku:Potrubie sa reže na stanovené dĺžky pomocou letmých odrezávacích píl s presným ovládaním (±3 mm).

Nedeštruktívne testovanie:

Ultrazvukové testovanie (UT):100% kontrola zvarového švu a tela rúry na vrstvenie, inklúzie a nedostatočné spojenie.

Testovanie vírivými prúdmi (ET):Nepretržitá online kontrola kvality zvarov.

Hydrostatické testovanie:Každé potrubie bolo testované na 95 % SMYS po dobu minimálne 10 sekúnd.

Konečná úprava:Hladké konce, skosené konce (30°-35° s pristátím 1,6 mm) alebo závitové konce podľa špecifikácie zákazníka.

Záverečná kontrola a označenie:Vizuálna kontrola, overenie rozmerov (vonkajší priemer, hrúbka, dĺžka, priamosť) a trvalé označenie podľa normy (trieda, veľkosť, číslo tavenia, výrobca).

12

7. Postupy kontroly kvality a testovania

Javisko Metóda kontroly Účel
Surovina Chemická analýza (OES spektrometer) Overte súlad s limitmi zloženia API 5L
Surovina Skúška ťahom Overte medzu klzu, pevnosť v ťahu, predĺženie
V procese Kontrola rozmerov (mikrometre, posuvné meradlá) Monitorujte vonkajší priemer a hmotnosť počas tvarovania a kalieb
Zváracia zóna Ultrazvukové testovanie (UT) - online Detekcia diskontinuít zvarov, nedostatočného tavenia
Zváracia zóna Testovanie vírivými prúdmi (ET) – online Nepretržité monitorovanie kvality zvarových švov
Zváracia zóna Makroskúmanie zvarových švov Overenie penetrácie zvaru a geometrie tavenia
Hotové potrubie Hydrostatické testovanie (10 sekúnd min. pri 95 % SMYS) Overte tlakovú integritu a tesnosť
Hotové potrubie Ultrazvukové testovanie (UT) – offline (voliteľné) Laminárna inšpekcia celého tela
Hotové potrubie Magnetická časťová kontrola (MPI) Detekcia povrchových trhlín (zvar a tepelne ovplyvnená zóna)
Hotové potrubie Charpyho skúška rázom s V-vrubom Overenie húževnatosti pri nízkych teplotách (PSL2)
Hotové potrubie Skúška tvrdosti (HRC / HV10) Overte maximálne limity tvrdosti (kyslá prevádzka)
Hotové potrubie Skúška ohybom s riadením (čelná a koreňová) Overte ťažnosť a celistvosť zvaru
Hotové potrubie Skúška sploštenia Overte ťažnosť a pevnosť telesa potrubia
Hotové potrubie Rozmerová a vizuálna kontrola Overte vonkajší priemer, hrúbku, dĺžku, priamosť a kvalitu povrchu
Hotové potrubie Overenie označenia Zabezpečte trvalé označenie podľa API 5L

Ďalšie testy pre PSL2 / kyslý servis:

● Skúška HIC (praskanie vyvolané vodíkom) podľa NACE TM0284

● SSC (Sulfidové praskanie v dôsledku napätia) podľa metódy A NACE TM0177

● Skúška nárazom CVN pri teplote -10 °C, -20 °C alebo -46 °C

● Overenie tvrdosti (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 pre odolnosť voči HIC)

Dokumentácia kvality:

● Osvedčenie o skúške mlyna podľa normy EN 10204 typ 2.2, 3.1 alebo 3.2

● Správa o hydrostatickej skúške (potrubie po potrubí)

● Správa z inšpekcie UT / ET

● Sledovateľnosť od čísla tavenia až po hotové potrubie

8. Primárne aplikácie ERW oceľových rúr

Rúry ERW sú základnými komponentmi pri preprave ropy a plynu a rôznych priemyselných aplikáciách:

Preprava ropy a plynu:Diaľkové pobrežné a morské potrubia na prepravu ropy, zemného plynu a rafinovaných ropných produktov.

Preprava tekutín pod vysokým tlakom:Potrubia na vstrekovanie vody, systémy na likvidáciu vyťaženej vody a prenos kvapalín pod vysokým tlakom v ropných poliach a spracovateľských zariadeniach.

Projekty pobrežných potrubí:Zberné potrubia, hlavné potrubia a rozvodné potrubia naprieč krajinou v ropných a plynových poliach.

Systémy pobrežných potrubných systémov:Podmorské potrubia, stúpačky a exportné potrubia pre morské plošiny a podmorské dokončovacie práce (s možnosťami PSL2 a kyslého servisu).

Kyslé servisné prostredie:Potrubia prepravujúce vlhký kyslý plyn (s obsahom H₂S) vyžadujúce PSL2 s dodatočnými požiadavkami vrátane odolnosti voči HIC a SSC podľa noriem NACE.

Prenos vody:Potrubia s veľkým priemerom na zásobovanie vodou, zavlažovacie systémy a rozvody surovej vody pre komunálne a priemyselné použitie.

Čistenie odpadových vôd a čistenie odpadových vôd:Odtokové potrubia, potrubia čistiarní odpadových vôd a systémy na manipuláciu s kalmi.

Priemyselné konštrukčné aplikácie:Potrubné regály, podpery, výstuhy a konštrukčné prvky v rafinériách, petrochemických závodoch a priemyselných zariadeniach.

Zariadenia na spracovanie ropy a plynu:Potrubia, zberné potrubia, rozdeľovače a prepojovacie potrubia v spracovateľských závodoch a kompresorových staniciach.

EPC a potrubia pre zariadenia:Procesné a inžinierske potrubia v rafinériách, závodoch na spracovanie plynu, chemických komplexoch a zariadeniach na výrobu energie.

9. Balenie a preprava

Rúry ERW sú balené a prepravované s maximálnou starostlivosťou, aby sa zabezpečila ich ochrana počas prepravy. Tu je popis procesu balenia a prepravy:

Balenie:

Ochranný náter:Pred balením môžu byť rúry potiahnuté tenkou vrstvou antikorózneho oleja alebo ochranného laku, aby sa zabránilo povrchovej korózii a oxidácii počas skladovania a prepravy. K dispozícii je aj holá povrchová úprava pre okamžité nanesenie náteru v mieste určenia.

Zoskupovanie:Rúry podobných rozmerov a špecifikácií sú starostlivo zviazané do šesťuholníkových alebo obdĺžnikových zväzkov. Sú zaistené oceľovými páskami (zvyčajne 3 – 5 pások na zväzok), aby sa zabránilo pohybu v rámci zväzku.

Koncové uzávery:Plastové koncovky (PE alebo PP) sa umiestňujú na oba konce každej rúry, aby chránili skosené konce, hladké konce a závitové spoje pred poškodením nárazom, vniknutím nečistôt a vlhkosťou.

Polstrovanie a odpruženie:Pri prémiových exportných objednávkach sa medzi vrstvami rúrok môžu použiť výplňové materiály, ako sú penové krúžky alebo gumené pásy, aby sa zabránilo oderu a poškodeniu náteru počas manipulácie.

Drevené debny alebo debny:V prípade tenkostenných rúr, presných rúr alebo objednávok na prémiové povrchové úpravy môžu byť rúry zabalené v pevných drevených debnách alebo preglejkových debnách, aby sa zabezpečila zvýšená ochrana pred vonkajšími silami a hrubým zaobchádzaním.

Doprava:

Spôsob dopravy:Rúry sa prepravujú kontajnerovými loďami (20 stôp/40 stôp), nákladnými vozidlami na sypký náklad alebo železničnou prepravou v závislosti od miesta určenia, objemu a naliehavosti. Letecká preprava je k dispozícii pre vzorky alebo časovo kritické zásielky.

Kontajnerizácia:Malé až stredné objednávky naložené do štandardných prepravných kontajnerov, ktoré chránia náklad pred poveternostnými vplyvmi, vlhkosťou a vonkajšími nečistotami počas prepravy.

Nakládka hromadných plavidiel:Veľkoobjemové objednávky (zvyčajne > 200 ton) nakladané priamo na lode na hromadný náklad. Zdvíhacie nosníky a rozperné tyče zabraňujú poškodeniu; preklady a upevnenie zaisťujú náklad proti pohybu mora.

Označovanie a dokumentácia:Každý balík je jasne označený akosťou, normou, rozmermi, číslom tavenia a pokynmi na manipuláciu. Kompletná dokumentácia (obchodná faktúra, baliaci list, nákladný list, osvedčenie o pôvode, certifikáty o skúške mlyna) pripravená pre bezproblémové colné odbavenie.

Bezpečné upevnenie:Zväzky zaistené oceľovými páskami, ochrannými vrecami alebo drevenými výstužami, aby sa zabránilo posunutiu, kotúľaniu alebo poškodeniu počas prepravy.

Sledovanie a poistenie:Sledovacie čísla kontajnerov sú poskytované na monitorovanie v reálnom čase. Poistenie námornej nákladnej dopravy (All Risk alebo With Average) je k dispozícii na požiadanie.

Stručne povedané, spoločnosť Womic Steel zabezpečuje, aby všetky oceľové rúry ERW boli balené s použitím popredných ochranných opatrení v tomto odvetví a prepravované spoľahlivými dopravnými metódami, aby sa do cieľa dostali v optimálnom stave. Správne balenie a prepravné postupy sú nevyhnutné pre zachovanie integrity a kvality dodávaných produktov.

13

10. Výhody a najčastejšie otázky týkajúce sa ocele Womic

Prečo spolupracovať s Womic Steel?

Komplexné kontaktné miesto:Kompletný sortiment od rúr API 5L ERW až po zodpovedajúce tvarovky OEM (kolená, T-kusy, redukcie, príruby, krytky) v kompatibilných materiálových triedach vrátane uhlíkovej ocele, legovanej ocele a nehrdzavejúcej ocele.

Technická zhoda:Ku každej zásielke sa prikladajú certifikáty o kompletných skúškach vo valcovni (EN 10204 typ 2.2, 3.1 alebo 3.2), ktoré podrobne uvádzajú presné chemické zloženie, výsledky mechanických skúšok a správy o nedeštruktívnych skúškach.

Služby s pridanou hodnotou:Skosenie koncov (30°-35°), závitovanie a spájanie, montáž plastových krytiek a antikorózny náter (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxid, zinkovanie) sú k dispozícii interne alebo prostredníctvom kvalifikovaných partnerských zariadení.

Konkurencieschopná logistika:Strategické partnerstvo s globálnymi špeditérmi zabezpečuje optimalizované nakladanie kontajnerov (maximalizácia množstva na kontajner) a nákladovo efektívnu prepravu po celom svete so spoľahlivými prepravnými časmi.

Skladové zásoby a dostupnosť:Rozsiahle skladové zásoby štandardných rozmerov API 5L X52 (vonkajší priemer 2"-24", Schedule 10-80) zaisťujú krátke dodacie lehoty a rýchlu reakciu na urgentné projektové požiadavky. Zákazkové rozmery sa vyrábajú na požiadanie s typickou dodacou lehotou 30-45 dní.

Schopnosť kyslých služieb:Plná schopnosť dodať potrubia PSL2 so skúškami HIC a SSC podľa noriem NACE pre aplikácie s kyslými plynmi. Tvrdosť kontrolovaná na ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Vyberte si spoločnosť Womic Steel Group ako svojho spoľahlivého partnera pre vysoko kvalitné oceľové rúry ERW API 5L X52 a bezkonkurenčný výkon dodávok. Neváhajte a informujte sa!

Webová stránka: www.womicsteel.com

E-mail: sales@womicsteel.com

Tel./WhatsApp/WeChat:

Viktor: +86-15575100681

Jack: +86-18390957568

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka: Aký je rozdiel medzi S460MH a S420MH?

A: S460MH má vyššiu medzu klzu (460 MPa oproti 420 MPa) – približne o 10 % pevnejšiu. S460MH umožňuje väčšie zníženie hmotnosti (približne o 23 % oproti S355) a je určená pre aplikácie s maximálnym zaťažením. S460MH má tiež mierne vyšší uhlíkový ekvivalent (0,46 % oproti 0,45 %).

Otázka: Čo znamená označenie „M“ v S460MH?

A: „M“ znamená termomechanické valcovanie – špecializovaný riadený proces valcovania, ktorý zjemňuje štruktúru zŕn, súčasne zlepšuje pevnosť a húževnatosť a poskytuje zaručené rázové vlastnosti pri teplote -20 °C bez dodatočného tepelného spracovania.

Otázka: Aké tvary sú k dispozícii pre S460MH?

A: Okrúhly (CHS), štvorcový (SHS) a obdĺžnikový (RHS). Všetky tri tvary sú dostupné v triede S460MH. Okrúhly vonkajší priemer: 21,3 – 610 mm. Štvorcový: 25 x 25 až 500 x 500 mm. Obdĺžnikový: 40 x 20 až 600 x 400 mm.

Otázka: Dá sa S460MH zvárať? Máte nejaké špeciálne požiadavky?

A: Áno, dobrá zvariteľnosť vďaka nízkemu obsahu uhlíka (max. 0,16 %). Predhrievanie sa vo všeobecnosti nevyžaduje pre hrúbky do 12 mm. Pre hrubšie profily alebo spoje s obmedzeným priestorom predhrievajte na 50 – 100 °C. Používajte spotrebné materiály s nízkym obsahom vodíka (ER70S-6 alebo E7018-1). Kontrolujte príkon tepla (max. 2,5 kJ/mm). Zváracie postupy by mali byť kvalifikované.

Otázka: Aká je výhoda úspory hmotnosti modelu S460MH oproti modelu S355?

A: S460MH umožňuje približne 23 % zníženie hrúbky steny pri rovnakom zaťažení, čím sa výrazne znižuje hmotnosť konštrukcie. Pre žeriavové ramená a mobilné zariadenia sa to premieta do vyššej nosnosti a nižšej spotreby paliva.

Otázka: Je S460MH vhodný pre aplikácie na mori a v mori?

A: Áno. Ocel S460MH s rázovou húževnatosťou pri teplote -20 °C je vhodná pre konštrukcie na vrchných palubách lodí na mori, podstavce žeriavov, výstuže plášťov a námorné zariadenia. Pre podmienky Severného mora alebo Arktídy (-40 °C až -60 °C) môžu byť potrebné triedy S460ML (nižšia teplota) alebo EN 10225.

Otázka: Aká je maximálna dostupná dĺžka pre S460MH?

A: Štandardné dĺžky: 6 m a 12 m. Zákazkové dĺžky do 18 m pre okrúhle rozmery pod 168 mm. Štvorcové a obdĺžnikové sú zvyčajne obmedzené na 12 m. Dlhšie dĺžky vyžadujú technické posúdenie.

Otázka: Aká je typická dodacia lehota pre rúry S460MH ERW?

A: 40-60 dní, pretože S460MH je vysoko kvalitný materiál s obmedzenými zásobami. Termomechanické valcovanie si vyžaduje špecifické plánovanie valcovania. Vlastné veľkosti môžu vyžadovať 50-70 dní.

Otázka: Dá sa S460MH pozinkovať?

A: Áno, ale je potrebná opatrnosť. Vysokopevnostné triedy (≥460 MPa) môžu byť počas žiarového zinkovania náchylné na vodíkovú krehkosť. Použite nízkovodíkový proces zinkovania a poraďte sa s kvalifikovaným zinkovačom. V prípade kritických aplikácií zvážte ako alternatívy lakovanie alebo metalizáciu.

Otázka: Akú dokumentáciu poskytujete pre potrubia S460MH?

A: Osvedčenie o skúške mlyna (EN 10204 typ 3.1 alebo 3.2), protokol o skúške nárazom (-20 °C), protokol o skúške ťahom, označenie CE (DoP), protokol o rozmeroch, baliaci list, faktúra, nákladný list.

Otázka: Je S460MH dostupný v štvorcovom a obdĺžnikovom tvare?

A: Áno. S460MH je dostupný v štvorcovom (SHS) a obdĺžnikovom (RHS) tvare, ale veľkosti sú obmedzenejšie ako pri okrúhlom prevedení. Bežné štvorcové rozmery: 100x100 mm až 400x400 mm. Bežné obdĺžnikové rozmery: 120x80 mm až 500x300 mm. Informujte sa o dostupnosti konkrétneho rozmeru.