EN10216-2 X10CrMoVNb9-1 (P91) Bezšvíková kotlová rúra – pokročilá 9 % chrómová oceľ pre ultrasuperkritické elektrárne

Stručný popis:

Spoločnosť Womic Steel vyrába prvotriedne bezšvíkové legované oceľové rúry EN10216-2 X10CrMoVNb9-1 (trieda P91) s použitím pokročilých procesov valcovania za tepla a ťahania za studena. Vďaka prísnemu dodržiavaniu dodacích podmienok normalizovaného a popúšťaného tepelného spracovania (+NT) ponúkajú naše rúry výnimočnú pevnosť pri zvýšených teplotách (minimálna medza klzu 450 MPa), vynikajúcu odolnosť voči tečeniu až do 620 °C a dlhú životnosť v ultra-superkritických kotlových zberačoch, hlavných parných potrubiach a vysokoteplotných prehrievačoch.


Detaily produktu

Značky produktov

1. Womic Steel: Výrobné kapacity a sila spoločnosti

Spoločnosť Womic Steel Group je popredný výrobca a globálny exportér s viac ako 20-ročnými skúsenosťami vo výrobe rúrkových výrobkov z uhlíkovej, legovanej a nehrdzavejúcej ocele. Naše moderné zariadenie zahŕňa komplexnú výrobnú kapacitu presahujúcu10 000 ton mesačnepre bezšvíkové rúry.

Rozsah veľkostí výroby:Bezšvíkové rúry od vonkajšieho priemeru 1/4" do 24" (10,3 mm – 610 mm) s hrúbkou steny od SCH10 do XXS.

Certifikácie kvality a súlad s predpismi:

ISO 9001:2015Certifikovaný systém manažérstva kvality.

Súlad s PED 2014/68/EÚ, príloha I, oddiel 4.3:Kotlové rúry od spoločnosti Womic Steel spĺňajú základné bezpečnostné požiadavky smernice o tlakových zariadeniach.Označenie CE(alebo osvedčenie o zhode) je k dispozícii na požiadanie, aby sa uľahčilo hladké colné odbavenie a schválenie projektu v rámci Európskeho hospodárskeho priestoru.

Certifikácia EN 10204 3.2:Okrem štandardných certifikátov MTC 2.2 a 3.1 dodávame produkty s inšpekčným certifikátom 3.2, overeným nezávislými orgánmi autorizovanými v EÚ (TÜV, LR, BV) pre kritické aplikácie kotlov vyžadujúce úplnú sledovateľnosť.

Schválenia kontroly tretej strany (TPI):Naše produkty a výrobné procesy sú schválené a auditované významnými medzinárodnými agentúrami a klasifikačnými spoločnosťami vrátaneSGS, BV, ABS, LR, DNV a GL.

Globálne uznanie:Spoločnosť Womic Steel je dôveryhodným dodávateľom pre energetické spoločnosti zo zoznamu Fortune 500 a globálnych dodávateľov EPC, ktorý pôsobí vo viac ako 80 krajinách juhovýchodnej Ázie, Európy, Blízkeho východu a Ameriky.

2.EN10216 P235GH: Zloženie a vlastnosti materiálu

X10CrMoVNb9-1 (číslo ocele1,4903), bežne označované akoStupeň P91aleboT91, jepokročilá 9% legovaná oceľ chrómu, molybdénu, vanádu a nióbušpeciálne navrhnutý pre extrémne zvýšené teploty v tlakových zariadeniach. Označenie „X10“ označuje vysokolegovanú oceľ s približne 0,10 % uhlíka, „CrMoVNb“ označuje systém zliatiny chrómu, molybdénu, vanádu a nióbu a „9-1“ predstavuje približne 9 % chrómu a 1 % molybdénu. P91 jemartenzitická oceľ odolná voči tečeniuktorá ponúkavýnimočná pevnosť v tavenine a odolnosť voči oxidáciipri teplotách až 620 °C, čo z neho robí priemyselný štandard pre hlavné parné potrubia a zberače elektrární s ultra-superkritickým rozptylom.

Chemické zloženie (analýza odliatku, % hmotnosti)

Prvok C Si Mn P S Cr Mo Ni V Nb Al N
Minimálne % 0,08 0,20 0,30 8,00 0,85 0,18 0,06 0,030
Max. % 0,12 0,50 0,60 0,020 0,010 9,50 1,05 0,40 0,25 0,10 0,020 0,070

*Poznámka: Vysoký obsah chrómu (8,0 – 9,5 %) poskytuje výnimočnú odolnosť voči oxidácii a korózii pri zvýšených teplotách. Vanád a niób tvoria jemné zrazeniny, ktoré výrazne zvyšujú pevnosť v tavenine. Prísna kontrola fosforu, síry a prvkov Tramp zaisťuje optimálnu húževnatosť a zvariteľnosť hrubostenných komponentov.*

Mechanické vlastnosti (izbová teplota)

Nehnuteľnosť Hodnota
Stav dodania Normalizované a temperované (+NT) pri 1040-1090°C
Medza klzu (ReH) ≥ 450 MPa(pre T ≤ 16 mm)
Pevnosť v ťahu (Rm) 620 – 850 MPa
Predĺženie (A min) 19 % (pozdĺžne) / 17 % (priečne)

*Poznámka: Normalizované a popúšťané (+NT) tepelné spracovanie vytvára popúšťanú martenzitickú mikroštruktúru s jemnými precipitátmi, ktorá poskytuje optimalizovanú pevnosť pri vysokých teplotách, húževnatosť a odolnosť proti tečeniu pre extrémne prevádzkové podmienky až do 620 °C.*

Vlastnosti tečenia pri vysokých teplotách

Teplota (°C) 500 550 600 620
Medza klzu (MPa) ≥385 ≥360 ≥330 ≥300
Pevnosť v tahu pri tečení (100 000 h) 240 170 120 95

*Poznámka: P91 si zachováva užitočnú pevnosť až do 620 °C, čím výrazne prekonáva 16Mo3 (limit 500 °C) aj 13CrMo4-5 (limit 550 °C), vďaka čomu je materiálom voľby pre ultrasuperkritické aplikácie v elektrárňach.*

3. Rozmerový rozsah a súlad s normami

Spoločnosť Womic Steel dodáva rúry X10CrMoVNb9-1 (P91) v širokom rozmerovom spektre, ktoré sú plne v súlade s najnovšími normami EN 10216-2:2024.

Položka Špecifikácia
Štandard EN 10216-2:2024 (Bezšvíkové rúry na tlakové účely – Rúry z nelegovaných a legovaných ocelí so stanovenými vlastnosťami pri zvýšených teplotách)
Stupeň X10CrMoVNb9-1 (1,4903) / P91
Vonkajší priemer 10,3 mm – 610 mm (1/4" – 24")
Hrúbka steny 2,0 mm – 60,0 mm (SCH10 – XXS)
Stav dodania Normalizované a temperované (+NT)
Kategórie inšpekcií TC1 / TC2 (Skúšobný protokol typu 2.2 podľa normy EN 10204)

3. Dostupné rozmery a špecifikácie

NB

Veľkosť

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10,29

   

1,24

   

1,73

   

2,41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3,02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21,34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7,47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5,56

7,82

25

1”

33,40

3,38

1,65

2,77

   

3,38

 

4,55

4,55

     

6,35

9,09

32

1 1/4”

42,16

3,56

1,65

2,77

   

3,56

 

4,85

4,85

     

6,35

9,70

40

1 1/2”

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5,08

5,08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5,54

5,54

     

9,74

11.07

65

2 1/2”

73,03

5.16

2.11

3,05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9,53

14.02

80

3”

88,90

5,49

2.11

3,05

   

5,49

 

7,62

7,62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101,60

5,74

2.11

3,05

   

5,74

 

8,08

8,08

         

100

4”

114,30

6,02

2.11

3,05

   

6,02

 

8,56

8,56

 

11.12

 

13,49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3,40

   

6,55

 

9,53

9,53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6”

168,27

7.11

2,77

3,40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14,27

 

18,26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6,35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19,26

20,62

23.01

22.23

250

10”

273,05

9,27

3,40

4.19

 

6,35

9,27

12,70

12,70

15.09

19,26

21,44

25,40

28,58

25,40

300

12”

323,85

9,53

3,96

4,57

 

6,35

10.31

14,27

12,70

17,48

21,44

25,40

28,58

33,32

25,40

350

14”

355,60

9,53

3,96

4,78

6,35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16”

406,40

9,53

4.19

4,78

6,35

7,92

12,70

16,66

12,70

21,44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18”

457,20

9,53

4.19

4,78

6,35

7,92

14,27

19.05

12,70

23,83

29,36

34,93

39,67

45,24

 

500

20”

508,00

9,53

4,78

5,54

6,35

9,53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38,10

44,45

50,01

 

550

22”

558,80

9,53

4,78

5,54

6,35

9,53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24”

609,60

9,53

5,54

6,35

6,35

9,53

17,48

24,61

12,70

30,96

38,89

46,02

52,37

59,54

4. Bežné normy a triedy rúrok pre kotly, výmenníky tepla vyrobené spoločnosťou Womic Steel

Štandard

Druhy ocele

Kotlové rúry (bezšvíkové a zvárané)  
ASTM A178: Kotlové rúry z uhlíkovej ocele a uhlík-mangánovej ocele zvárané elektrickým odporom A178 Trieda A, Trieda C, Trieda D
ASTM A179: Bezšvíkové rúry pre výmenníky tepla a kondenzátory z nízkouhlíkovej ocele ťahané za studena A179 Trieda C
ASTM A192: Bezšvíkové kotlové rúry z uhlíkovej ocele pre vysoký tlak A192
ASTM A199: Bezšvíkové rúry pre výmenníky tepla a kondenzátory z medziľahlej legovanej ocele ťahané za studena T5, T5b, T7, T9, T11, T22
ASTM A200: Bezšvíkové rúry z medziľahlých legovaných ocelí pre rafinérsku prevádzku T5, T5b, T7, T9, T11, T22
ASTM A209: Bezšvíkové rúry pre kotly a prehrievače z legovanej uhlíkovej a molybdénovej ocele T1, T1a, T1b
ASTM A210: Bezšvíkové rúry pre kotly a prehrievače zo stredne uhlíkovej ocele A210 Trieda A-1, Trieda C
ASTM A213: Bezšvíkové rúry z feritickej a austenitických legovaných ocelí pre kotly, prehrievače a výmenníky tepla T2, T5, T5b, T9, T11, T12, T17, T21, T22, T23, T24, T36, T91, T92, T122, TP304, TP304L, TP304H, TP309, TP309H, TP31106, TP31106, TP31106, TP31106, TP316H, TP321, TP321H, TP347, TP347H, TP347HFG
ASTM A250: Rúry pre kotly a prehrievače z feritickej legovanej ocele zvárané elektrickým odporom T1, T1a, T1b, T2, T5, T9, T11, T22
ASTM A556: Bezšvíkové rúry z uhlíkovej ocele ťahané za studena pre ohrievače napájacej vody A556 Trieda A2, Trieda B2, Trieda C2
Rúry a rúrky z legovanej ocele (chróm-molybdenová)  
ASTM A335: Bezšvíkové rúry z feritickej legovanej ocele pre vysokoteplotnú prevádzku P1, P2, P5, P5b, P5c, P9, P11, P12, P15, P21, P22, P23, P24, P36, P91, P92, P122, P911
ASTM A369: Bezšvíkové rúry z feritickej legovanej ocele pre vysokoteplotnú prevádzku FP1, FP2, FP5, FP5b, FP5c, FP9, FP11, FP12, FP21, FP22, FP91
ASTM A213 (Zliatiny): Bezšvíkové kotlové rúry z feritickej legovanej ocele T1, T1a, T1b, T2, T5, T5b, T9, T11, T12, T17, T21, T22, T23, T24, T36, T91, T92, T122
EN 10216-5: Bezšvíkové rúry z nehrdzavejúcej ocele na tlakové účely 1,4301, 1,4307, 1,4401, 1,4404, 1,4432, 1,4435, 1,4436, 1,4541, 1,4550, 1,4571
EN 10305-1: Bezšvíkové presné oceľové rúry ťahané za studena E215, E235, E355
EN 10305-2: Zvárané za studena ťahané presné oceľové rúry E215, E235, E355
Nemecké normy (DIN)  
DIN 17175: Bezšvíkové oceľové rúry pre prevádzku pri zvýšených teplotách St35.8, St45.8, 10CrMo910, 13CrMo44, 14MoV63, 15Mo3
JIS G3454: Rúry z uhlíkovej ocele pre tlakové služby STPG370, STPG410
JIS G3455: Rúry z uhlíkovej ocele pre vysokotlakové služby STS370, STS410, STS480
JIS G3456: Rúry z uhlíkovej ocele pre vysokoteplotné použitie STPT370, STPT410, STPT480
JIS G3461: Kotlové a výmenníkové rúry z uhlíkovej ocele STB340, STB410, STB510
JIS G3462: Rúry pre kotly a výmenníky tepla z legovanej ocele STBA12, STBA13, STBA20, STBA22, STBA23, STBA24, STBA25, STBA26, STBA28, STBA29
GB/T 3087: Bezšvíkové oceľové rúry pre nízkotlakové a strednotlakové kotly 10, 20
GB/T 5310: Bezšvíkové oceľové rúry pre vysokotlakové kotly 20G, 20MnG, 25MnG, 15MoG, 20MoG, 12CrMoG, 15CrMoG, 12Cr2MoG, 12Cr1MoVG, 12Cr2MoWVTiB, 07Cr2MoW2VNbB, 10Cr9Mo1VNbN, 10Cr11MoW2VNbCuBN
GB/T 6479: Bezšvíkové oceľové rúry pre vysokotlakové zariadenia na chemické hnojivá 10, 20, 16Mn, 12CrMo, 15CrMo, 12Cr2Mo, 12Cr5MoI, 12Cr9MoI
Použitie: Kotol, prehrievač, výmenník tepla, petrochemický priemysel, výroba energie, zemný plyn, rafinéria, prevádzka pri vysokých teplotách, korozívne prostredie, výroba mechanických zariadení

5. Výrobný proces

Výrobný postup (proces výroby bezšvíkových rúr ťahaných za studena):

● Kontrola surovín: Pri prichádzajúcich okrúhlych predvalkoch sa overuje chemické zloženie a kvalita povrchu. Materiál sa riadne triedi podľa akosti a čísla tavenia, aby sa zabezpečila úplná sledovateľnosť.

● Ohrev a dierovanie sochorov: Sochory sa ohrievajú na teplotu kovania v rotačných nístejových peciach a dierujú sa pomocou priečneho valcovania, čím sa vytvoria duté rúrkové škrupiny.

● Ťahanie za studena: Prepichnuté duté škrupiny prechádzajú jedným alebo viacerými prechodmi ťahania za studena cez presné matrice a tŕne, aby sa dosiahol požadovaný vonkajší priemer, hrúbka steny a rozmerové tolerancie.

● Medziľahlé tepelné spracovanie: Medzi jednotlivými prechodmi ťahania môžu byť rúry podrobené medziľahlému žíhaniu alebo normalizácii, aby sa zmiernilo spevnenie a obnovila sa ťažnosť pre následné spracovanie.

● Konečné tepelné spracovanie: Rúry sa podrobujú konečnému tepelnému spracovaniu (normalizácia, žíhanie alebo uvoľnenie pnutia) podľa platných noriem, aby sa dosiahli špecifikované mechanické vlastnosti a štruktúra zŕn.

● Rovnanie a rezanie: Presné rovnanie na splnenie štandardných tolerancií priamosti, po ktorom nasleduje strihanie na presné objednané dĺžky s čistými koncami bez otrepov.

● Povrchová úprava a kontrola povrchu: Vizuálna kontrola na zaistenie absencie povrchových chýb, ako sú praskliny, prehyby, presahy a chrasty. Skosenie koncov alebo hladká úprava koncov podľa potreby.

EN10216

6. Kontrola kvality

Kontrola surovín → Chemická analýza → Mechanická skúška → Vizuálna kontrola → Kontrola rozmerov → Skúška ohybom → Skúška nárazom → Skúška medzikryštalickej korózie → Nedeštruktívna kontrola (UT, MT, PT) → Skúška rozšírenia a sploštenia → Skúška tvrdosti → Tlaková skúška → Skúška obsahu feritov → Metalografické testovanie → Skúška korózie → Skúška vírivými prúdmi → Skúška soľnou hmlou → Skúška odolnosti proti korózii → Vibračná skúška → Skúška jamkovou koróziou → Kontrola náterov a povrchových úprav → Preskúmanie dokumentácie

7. Primárne aplikácie

Bezšvíkové kotlové rúry sú základnými komponentmi v prostredí s vysokou teplotou a vysokým tlakom v rôznych odvetviach:

Výroba energie:Vodné steny kotlov, ekonomizéry, prehrievače, medziprehrievače, zberné potrubia a hlavné parné potrubia v tepelných elektrárňach a paroplynných jednotkách.

Priemyselné kotly:Systémy na výrobu pary, kotly na teplú vodu a kotly na spätné získavanie odpadového tepla pre výrobné zariadenia.

Petrochémia a rafinácia:Výmenníky tepla, procesné ohrievače, krakovacie pece a potrubia na prenos kvapalín s vysokou teplotou.

Tlakové nádoby:Plášte, sudy a komponenty pre tlakové nádoby prevádzkované pri zvýšených teplotách.

Chemické spracovanie:Reaktory, reforméry a potrubné systémy manipulujúce s plynmi a kvapalinami s vysokou teplotou.

EPC a potrubia pre zariadenia:Procesné a inžinierske potrubia v ropných rafinériách, závodoch na spracovanie plynu a petrochemických komplexoch.

8. Balenie a doprava:

Zliatinové kotlové rúry sú balené a prepravované s maximálnou starostlivosťou, aby sa zabezpečila ich ochrana počas prepravy. Tu je popis procesu balenia a prepravy:

Balenie:

Ochranný náter:Pred balením sú rúry kotlov často potiahnuté vrstvou antikorózneho oleja alebo ochranného laku, aby sa zabránilo povrchovej korózii a oxidácii počas skladovania a prepravy.

Zoskupovanie:Rúry podobných veľkostí a špecifikácií sú starostlivo zviazané. Sú zaistené oceľovými páskami alebo silnými plastovými páskami, aby sa zabránilo pohybu v rámci zväzku.

Koncové uzávery:Na oba konce rúrok sú umiestnené plastové alebo kovové koncovky, ktoré chránia skosené konce, hladké konce a závitové spoje pred poškodením nárazom a vniknutím nečistôt.

Polstrovanie a odpruženie:Výplňové materiály, ako je pena, bublinková fólia alebo vlnitá lepenka, sa používajú na zabezpečenie odpruženia a zabránenie oderu alebo poškodeniu nárazom počas manipulácie a prepravy.

Drevené debny alebo debny:V prípade tenkostenných rúr, presných rúr ťahaných za studena alebo prémiových exportných objednávok môžu byť rúry balené v pevných drevených debnách alebo preglejkových debnách, aby sa zabezpečila zvýšená ochrana pred vonkajšími silami a hrubým zaobchádzaním.

9. Doprava:

Spôsob dopravy:Kotlové rúry sa zvyčajne prepravujú nákladnými vozidlami, kontajnerovými loďami alebo železničnou dopravou v závislosti od miesta určenia, objemu objednávky a naliehavosti doručenia. Pre časovo kritické zásielky je k dispozícii letecká preprava.

Kontajnerizácia:Rúry sa nakladajú do štandardných 20-stopových alebo 40-stopových prepravných kontajnerov, aby sa zabezpečila bezpečná a organizovaná preprava. Nakladanie do kontajnerov chráni náklad pred poveternostnými podmienkami, vlhkosťou a vonkajšími nečistotami.

Označovanie a dokumentácia:Každý balík je jasne označený základnými informáciami vrátane druhu materiálu, normy, rozmerov, tavného čísla, množstva a pokynov na manipuláciu. Pre colné odbavenie a sledovanie nákladu sú pripravené kompletné prepravné dokumenty.

Súlad s colnými predpismi:V prípade medzinárodných zásielok je pripravená všetka potrebná colná dokumentácia – vrátane obchodnej faktúry, baliaceho listu, konosamentu a certifikátov o skúške mlyna – aby sa zabezpečilo hladké odbavenie v cieľovom prístave.

Bezpečné upevnenie:V prepravnom vozidle alebo kontajneri sú balíky a debny bezpečne upevnené a vystužené, aby sa zabránilo ich posunutiu, kotúľaniu alebo pohybu, ktoré by mohli spôsobiť poškodenie počas prepravy.

Sledovanie a monitorovanie:Na monitorovanie stavu zásielok a poskytovanie aktualizácií o polohe zákazníkom v reálnom čase sa používajú pokročilé logistické systémy sledovania.

Poistenie:V závislosti od hodnoty objednávky a požiadaviek zákazníka je možné dohodnúť poistenie námornej nákladnej dopravy na krytie prípadných strát alebo škôd počas prepravy.

Stručne povedané, spoločnosť Womic Steel zabezpečuje, aby všetky kotlové a legované rúry boli zabalené s použitím popredných ochranných opatrení v tomto odvetví a prepravované spoľahlivými dopravnými metódami, aby sa do cieľa dostali v optimálnom stave. Správne balenie a prepravné postupy sú nevyhnutné pre zachovanie integrity a kvality dodávaných produktov.

EN102161

Výhody a najčastejšie otázky o oceli Womic

Prečo spolupracovať s Womic Steel?

Komplexné kontaktné miesto:Kompletný sortiment od bezšvíkových kotlových rúr až po zodpovedajúce OEM tvarovky (kolená, T-kusy, redukcie, príruby) v kompatibilných materiálových triedach.

Technická zhoda:S každou zásielkou sú dodávané kompletné certifikáty o skúške mlyna (EN 10204 typ 2.2, 3.1 alebo 3.2) s podrobným popisom presného chemického zloženia a výsledkov mechanických skúšok.

Služby s pridanou hodnotou:Skosenie koncov, závitovanie a spájanie a antikorózny náter (FBE, 3LPE, epoxid, zinkovanie) sú k dispozícii u nás.

Konkurencieschopná logistika:Strategické partnerstvo s globálnymi špeditérmi zabezpečuje optimalizované nakladanie kontajnerov a nákladovo efektívnu prepravu po celom svete.

Skladové zásoby a dostupnosť:Rozsiahle skladové zásoby štandardných veľkostí kotlových rúr zabezpečujú krátke dodacie lehoty a rýchlu reakciu na naliehavé projektové požiadavky.

 

Vyberte si spoločnosť Womic Steel Group ako svojho spoľahlivého partnera pre vysokú kvalituNerezové rúry a armatúry abezkonkurenčný výkon pri doručovaní.Vitajte, dopyt!

Webová stránka: www.womicsteel.com

E-mail: sales@womicsteel.com

Tel./WhatsApp/WeChat: Victor: +86-15575100681 aleboJack: +86-18390957568

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka: Aký je rozdiel medzi bezšvíkovými a zváranými kotlovými rúrami?
A: Bezšvíkové kotlové rúry sa vyrábajú z plných predvalkov bez zvarového švu, čo ponúka vynikajúcu tlakovú integritu a rovnomernosť. Sú vhodné pre vysokoteplotné a vysokotlakové kotlové aplikácie. Zvárané rúry sú vhodné pre nižšie tlaky a menej kritické prevádzkové podmienky.

Otázka: Aké podmienky tepelného spracovania sú k dispozícii pre kotlové rúry?
A: Medzi bežné dodacie podmienky patrí valcovanie za tepla, ťahanie za studena, normalizácia (+N), žíhanie a kalenie a popúšťanie. Špecifické tepelné spracovanie sa aplikuje na základe triedy materiálu a požiadaviek konečného použitia na dosiahnutie optimálnych mechanických vlastností.

Otázka: Čo znamená „TC2“ na certifikáte materiálu?
A: TC2 (skúšobná kategória 2) podľa normy EN 10216 vyžaduje špecifické kontroly vrátane skúšky ťahom pri zvýšenej teplote a 100 % nedeštruktívneho skúšania (NDT) na každej rúre. Táto úroveň skúšania je vyžadovaná pre kritické aplikácie kotlov a tlakových nádob.

Otázka: Môže spoločnosť Womic Steel poskytnúť certifikáty o kontrole 3.2 (kontrola tretej strany)?
A: Áno. Počas výroby a pred odoslaním vítame a umožňujeme kontroly spoločnosťami DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR alebo akýmkoľvek zástupcom nominovaným klientom. Certifikáty 3.2 sa bežne poskytujú na požiadanie.

Otázka: Aká je maximálna dostupná dĺžka kotlových rúr?
A: Dodávame rúry v štandardných pevných dĺžkach do 12 metrov (približne 40 stôp). Dlhšie dĺžky pre aplikácie HRSG a U-ohybné rúry pre výmenníky tepla sú k dispozícii na požiadanie s podrobnými špecifikáciami a výkresmi.

Otázka: Aké typy povrchových úprav ponúkate?
A: Ponúkame hladké konce, skosené konce, závitové konce a spojené konce. K dispozícii je zákazková úprava koncov, ktorá spĺňa špecifické požiadavky na inštaláciu alebo zváranie.

Otázka: Poskytujete služby strihania na mieru?
A: Áno. Ponúkame presné rezanie na presné dĺžky špecifikované zákazníkom s prísnymi toleranciami a čistými koncami bez otrepov.