Oceľová rúra EN 10219 S355J2H ERW: Vysokopevnostná dutá konštrukcia pre stavebníctvo a inžinierstvo

Stručný popis:

Spoločnosť Womic Steel dodáva vysoko kvalitné oceľové rúry EN 10219 S355J2H ERW pre konštrukčné a stavebné aplikácie. Dutý profil S355J2H sa široko používa v stavebníctve, mostoch, vežiach, pobrežných stavbách a strojárstve. Vonkajší priemer od 21,3 mm do 610 mm (1/2″ až 24″), hrúbka steny od 2,0 mm do 20,0 mm, dĺžka do 18 m. Dostupné v okrúhlom, štvorcovom a obdĺžnikovom tvare. Certifikát pre valcovanie, hydrotest, kontrola UT/ET, skosený koniec, k dispozícii je antikorózny náter. Konkurenčná cena a rýchle dodanie.

Veľkosť oceľovej rúry ERW:Vonkajší priemer: 21,3 mm – 610 mm (1/2″ – 24″), hrúbka steny: 2,0 mm – 20,0 mm, dĺžka: 6 m, 12 m alebo podľa potreby. Štvorcové a obdĺžnikové rozmery sú k dispozícii na požiadanie.

Štandard a stupeň oceľových rúr ERW:EN 10219 Trieda S355J2H (1.0576); Tiež dostupné S235JRH, S275JRH, S275J0H, S355J0H, S355K2H, S420MH, S460MH

Použitie oceľových rúr ERW:Výstavba budov, základy mostov, pobrežné konštrukcie, veže a stožiare, strojárstvo, priemyselné závody, športové štadióny, letiskové terminály, železničné stanice, stavba lodí, námorné inžinierstvo, výroba ťažkých zariadení

Womic SteelPonúkame vysoko kvalitné a konkurencieschopné ceny oceľových rúr EN 10219 S355J2H ERW, dutých profilov, tvaroviek, nerezových rúr a tvaroviek. Certifikát pre valcovanie, hydrotest, kontrola UT/ET, skosené konce, k dispozícii je antikorózny náter. Rýchle dodanie a najlepší servis.


Detaily produktu

Značky produktov

1. Womic Steel: Výrobné kapacity a sila spoločnosti

Spoločnosť Womic Steel Group je popredný výrobca a globálny exportér s viac ako 20-ročnými skúsenosťami vo výrobe rúrkových výrobkov z uhlíkovej, legovanej a nehrdzavejúcej ocele. Naše moderné zariadenie na výrobu rúr ERW má komplexnú výrobnú kapacitu presahujúcu 15 000 ton mesačne pre elektrické odporové zváranie oceľových rúr.

Rozsah výrobných veľkostí pre rúru EN 10219 S355J2H ERW:Vonkajší priemer od 21,3 mm do 610 mm (1/2 palca až 24 palcov) s hrúbkou steny od 2,0 mm do 20,0 mm. Dostupné v okrúhlom, štvorcovom a obdĺžnikovom tvare. Jednoduchá náhodná dĺžka 6 m, dvojitá náhodná dĺžka 12 m alebo zákazková dĺžka podľa potreby.

Certifikácie kvality a súlad s predpismi:

Certifikácia ISO 9001:2015:Systém riadenia kvality zabezpečujúci konzistentnú kvalitu produktov vo všetkých operáciách.

Označenie CE (EN 10219):Úplný súlad s normou EN 10219 pre za studena tvarované zvárané duté profily. Označenie CE a vyhlásenie o parametroch (DoP) sú zabezpečené pre prijatie na európskom trhu.

Certifikácia EN 10204 3.2:Certifikát o kontrole 3.2 overený spoločnosťami TÜV, LR, BV alebo SGS pre kritické projekty vyžadujúce úplnú sledovateľnosť.

Schválenia kontroly tretej strany (TPI):Produkty a procesy schválené spoločnosťami SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL a TÜV pre projekty na mori a stavebné práce regulované klasifikačnou spoločnosťou.

Ďalšie certifikácie:ISO 14001, ISO 45001, NORSOK M-650 k dispozícii na požiadanie.

Schválenia špecifické pre zákazníka:Pravidelné audity tovární pre významných dodávateľov EPC, stavebné spoločnosti a inžinierske firmy na celom svete.

Globálne uznanie:Spoločnosť Womic Steel je dôveryhodným dodávateľom pre globálnych dodávateľov EPC, stavebné spoločnosti a inžinierske firmy, ktorý pôsobí vo viac ako 80 krajinách juhovýchodnej Ázie, Európy, Blízkeho východu, Afriky a Ameriky.

2. Oceľové potrubie ERW podľa normy EN 10219 S355J2H: Zloženie materiálu a výkonnostné charakteristiky

EN 10219 S355J2H je za studena tvarovaný zváraný dutý konštrukčný profil vyrobený z nelegovaných a jemnozrnných ocelí. „S“ označuje konštrukčnú oceľ, „355“ označuje minimálnu medzu klzu 355 MPa, „J2“ špecifikuje skúšku rázom Charpyho pri -20 °C (minimálne 27 J) a „H“ označuje dutý profil.

V porovnaní s nižšími triedami ako S235JRH (medzácia 235 MPa) a S275JRH (medzácia 275 MPa) ponúka S355J2H výrazne vyššiu pevnosť pri zachovaní vynikajúcej zvariteľnosti, tvárnosti a húževnatosti pri nízkych teplotách. Vďaka rázovej odolnosti J2 je vhodný pre aplikácie v chladnom podnebí, kde sa vyžaduje rázová odolnosť pri -20 °C. Táto trieda je najrozšírenejším dutým konštrukčným profilom pre výstavbu budov, mostov a pobrežných konštrukcií v Európe a na medzinárodných trhoch.

Chemické zloženie oceľových rúr EN 10219 S355J2H ERW (analýza naberačky, % hmotnostné):

Prvok Cmax Si max Mn max P max S max N max
S355J2H 0,22 0,55 1,60 0,030 0,030 0,015

Poznámka: Použitá jemnozrnná úprava (Al ≥ 0,015 % alebo iné prvky zjemňujúce zrno). Uhlíkový ekvivalent (CEV) max. 0,45 % pre hrúbku steny ≤ 40 mm, čo zabezpečuje dobrú zvariteľnosť pre spájanie a výrobu v teréne.

Mechanické vlastnosti oceľových rúr EN 10219 S355J2H ERW (izbová teplota):

Hrúbka steny (mm) Medza klzu (min.) Pevnosť v ťahu Predĺženie (min)
t ≤ 16 mm 355 MPa 470 – 630 MPa 20 %
16 mm < t ≤ 40 mm 345 MPa 470 – 630 MPa 20 %
40 mm < t ≤ 80 mm 335 MPa 470 – 630 MPa 19 %

Poznámka: Medza klzu mierne klesá so zvyšujúcou sa hrúbkou steny, čo je štandardná charakteristika pre duté profily. Rozsah pevnosti v ťahu zostáva konzistentný vo všetkých hrúbkach, čo zabezpečuje predvídateľné štrukturálne vlastnosti.

EN 10219 S355J2H Oceľové rúry ERW Vlastnosti pri nízkych teplotách v rázovej skúške (Charpyho V-vrub):

Stupeň Testovacia teplota Priemerná energia (min) Individuálna energia (min)
S355J2H -20°C 27 joulov 20 joulov

*Poznámka: Trieda J2 zaisťuje spoľahlivý výkon v chladnom prostredí, vďaka čomu je S355J2H vhodný pre mosty, pobrežné konštrukcie a výstavbu budov v oblastiach s teplotami pod bodom mrazu. Pre nižšie teplotné požiadavky (-40 °C) nie je S355J2H vhodný; mal by sa zvážiť S355ML alebo S355NL.*

Limity uhlíkového ekvivalentu oceľových rúr EN 10219 S355J2H ERW:

Hrúbka steny Maximálna hodnota CEV (IIW)
t ≤ 40 mm 0,45 %
t > 40 mm Dohodou

Poznámka: Nízky obsah uhlíka zaisťuje vynikajúcu zvariteľnosť v poľných podmienkach, čím sa znižujú požiadavky na predhrievanie a náklady na inštaláciu pri výrobe konštrukcií.

3. Rozsah rozmerov oceľových rúr ERW S355J2H a súlad s normami EN 10219

Spoločnosť Womic Steel dodáva rúry ERW S355J2H podľa normy EN 10219 v širokom rozmerovom spektre, ktoré sú plne v súlade s normami EN 10219-1:2006 a EN 10219-2:2006.

Položka Špecifikácia
Štandard EN 10219-1 / EN 10219-2 (Za studena tvárnené zvárané duté konštrukčné profily)
Stupeň S355J2H (1,0576)
Výrobný proces Elektrické odporové zváranie (ERW) / vysokofrekvenčné zváranie (HFW)
Možnosti tvaru Okrúhle / Štvorcové / Obdĺžnikové
Rozsah vonkajších priemerov (okrúhle) 21,3 mm – 610 mm (1/2 palca – 24 palcov)
Rozsah štvorcových veľkostí 20 mm x 20 mm – 500 mm x 500 mm
Rozsah obdĺžnikových veľkostí 40 mm x 20 mm – 600 mm x 400 mm
Rozsah hrúbky steny 2,0 mm – 20,0 mm (v závislosti od veľkosti a tvaru)
Dĺžka 6 m (SR), 12 m (DR) alebo zákazkové dĺžky až do 18 m
Koniec Dokončiť Hladký koniec (PE) / Skosený koniec (BE)
Povrchová úprava Holé / Olejované / Čierne potiahnuté / Základované / Pozinkované / Natierané
Tolerancie OD: ±1,0 % / HMOTNOSŤ: ±10 % / Dĺžka: +50 mm -0 mm

4. Dostupné rozmery a špecifikácie - oceľové potrubie ERW

NB

Veľkosť

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10,29

   

1,24

   

1,73

   

2,41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3,02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21,34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7,47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5,56

7,82

25

1”

33,40

3,38

1,65

2,77

   

3,38

 

4,55

4,55

     

6,35

9,09

32

1 1/4”

42,16

3,56

1,65

2,77

   

3,56

 

4,85

4,85

     

6,35

9,70

40

1 1/2”

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5,08

5,08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5,54

5,54

     

9,74

11.07

65

2 1/2”

73,03

5.16

2.11

3,05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9,53

14.02

80

3”

88,90

5,49

2.11

3,05

   

5,49

 

7,62

7,62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101,60

5,74

2.11

3,05

   

5,74

 

8,08

8,08

         

100

4”

114,30

6,02

2.11

3,05

   

6,02

 

8,56

8,56

 

11.12

 

13,49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3,40

   

6,55

 

9,53

9,53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6”

168,27

7.11

2,77

3,40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14,27

 

18,26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6,35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19,26

20,62

23.01

22.23

250

10”

273,05

9,27

3,40

4.19

 

6,35

9,27

12,70

12,70

15.09

19,26

21,44

25,40

28,58

25,40

300

12”

323,85

9,53

3,96

4,57

 

6,35

10.31

14,27

12,70

17,48

21,44

25,40

28,58

33,32

25,40

350

14”

355,60

9,53

3,96

4,78

6,35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16”

406,40

9,53

4.19

4,78

6,35

7,92

12,70

16,66

12,70

21,44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18”

457,20

9,53

4.19

4,78

6,35

7,92

14,27

19.05

12,70

23,83

29,36

34,93

39,67

45,24

 

500

20”

508,00

9,53

4,78

5,54

6,35

9,53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38,10

44,45

50,01

 

550

22”

558,80

9,53

4,78

5,54

6,35

9,53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24”

609,60

9,53

5,54

6,35

6,35

9,53

17,48

24,61

12,70

30,96

38,89

46,02

52,37

59,54

 

650

26”

660,40

9,53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Poznámka: Dostupnosť hrúbky steny sa môže líšiť v závislosti od priemeru potrubia a výrobných možností. Zákazkové rozmery mimo tohto rozsahu sú k dispozícii na požiadanie.

5. Bežné normy pre oceľové rúry ERW vyrobené spoločnosťou Womic Steel

Štandard

Bežné známky

Typická aplikácia

API 5L (Špecifikácia pre potrubie)    
API 5L PSL1 / PSL2 SKUPINA B, X42, X52, X60, X65, X70 Preprava ropy a plynu, pobrežné/morské potrubia
Potrubie a konštrukčné potrubie ASTM    
ASTM A53 (Špecifikácia pre rúry, oceľové, čierne a žiarovo zvárané, pozinkované, zvárané a bezšvíkové) SK. A, SK. B Voda, plyn, para, vzduch, konštrukčné aplikácie
ASTM A135 (Špecifikácia pre oceľové rúry zvárané elektrickým odporom) SK. A, SK. B Voda, plyn, para, rafinérske služby
ASTM A252 (Špecifikácia pre zvárané a bezšvíkové oceľové rúrkové pilóty) GR.1, GR.2, GR.3 Základové pilóty, morské pilóty, základy mostov
ASTM A500 (Špecifikácia pre za studena tvárnené zvárané a bezšvíkové konštrukčné rúry z uhlíkovej ocele) SK.A, SK.B, SK.C Nosné rúry, rámy budov, mosty
ASTM A501 (Špecifikácia pre za tepla tvárnené zvárané a bezšvíkové konštrukčné rúry z uhlíkovej ocele) SK. A, SK. B Ťažké konštrukčné aplikácie, stĺpy, priehradové nosníky
Kotly a výmenníky tepla ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Špecifikácia pre kotlové rúry z uhlíkovej ocele a uhlík-mangánovej ocele zvárané elektrickým odporom) Stupeň A, C, D Kotlové rúry, rúry prehrievača
ASTM A214 (Špecifikácia pre výmenníky tepla a kondenzačné rúry z uhlíkovej ocele zvárané elektrickým odporom) Výmenníky tepla, kondenzátory
ASTM A250 (Špecifikácia pre kotlové a prehrievacie rúry z feritickej legovanej ocele zvárané elektrickým odporom) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Vysokoteplotný kotol a prehrievač
ASTM A334 (Špecifikácia pre bezšvíkové a zvárané rúry z uhlíkových a legovaných ocelí pre prevádzku pri nízkych teplotách) GR.1, GR.3, GR.6 Nízkoteplotná prevádzka, kryogénne
Normy EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Zvárané oceľové rúry na tlakové účely - Nelegované oceľové rúry so stanovenými vlastnosťami pri izbovej teplote) P235TR1, P265TR1 Tlakové nádoby, kotlové bubny, vysokotlakové potrubia
EN 10217-2 (Zvárané oceľové rúry na tlakové účely - Rúry z nelegovaných a legovaných ocelí so stanovenými vlastnosťami pri zvýšených teplotách) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Zvýšená teplota, kotlové rúry, výmenníky tepla
EN 10219-1 (Za studena tvárnené zvárané duté oceľové profily na konštrukčné účely) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Konštrukčné aplikácie, pozemné stavby, mosty
EN 10210 (Duté profily z nelegovaných a jemnozrnných ocelí tvárnené za tepla) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H, S420MH, S460MH Za tepla tvarované bezšvíkové/zvárané duté profily na konštrukčné účely, pozemné stavby, mosty
EN 10025-2 (Výrobky valcované za tepla z konštrukčných ocelí - Nelegované konštrukčné ocele) S235JR, S275JR, S355JR, Všeobecné oceľové konštrukcie, stavebné inžinierstvo
EN 10255 (Nelegované oceľové rúry vhodné na zváranie a závitovanie) S195T, S235JRTH Vodovodné, plynové, kanalizačné, závitové potrubné systémy
EN 10305-2 (Oceľové rúry na presné použitie - Zvárané rúry ťahané za studena) E215, E235, E355 Presné aplikácie, hydraulické valce
BS 1387 (Špecifikácia pre závitové a hrdlové oceľové rúry a trubice) Trieda A, B, C Voda, plyn, para, lešenie, závitové potrubie
DIN 2458 (Zvárané oceľové rúry a tvarovky - Všeobecné technické dodacie podmienky) St37.0, St44.0, St52.0 Všeobecné zvárané oceľové rúry, konštrukčné aplikácie
ISO a ďalšie normy    
ISO 3183 (Ropný a plynárenský priemysel - Oceľové rúry pre potrubné dopravné systémy) L245, L290, L360, L415 Ropovody a plynovody (ekvivalent ISO normy API 5L)
ISO 65 (Oceľové rúry pre vodu, plyn a kanalizáciu - Závitové rúry) Stredná, ťažká Voda, plyn, kanalizácia, závitové potrubie
CSA G40.21 (Konštrukčná oceľ - kanadská norma) 44 W, 50 W Štrukturálne aplikácie (Kanada)
AS 1163 (Duté oceľové konštrukčné profily - austrálska norma) C250, C350, C450 Duté konštrukčné profily (Austrália)
GOST 10706 (Zvárané oceľové rúry pre potrubia a konštrukcie - ruská norma) St20, St35, St45 Potrubia, štrukturálne aplikácie (Rusko)

Použitie:Preprava ropy a plynu, voda a kanalizácia, stavebné projekty, lešenie, pilotové základy, vysokotlakové kvapaliny, chemické spracovanie, výroba energie, stavebníctvo, lodné inžinierstvo, kotlové rúry, výmenníky tepla, prehrievače, kondenzátory, prevádzka pri nízkych teplotách, presné aplikácie, hydraulické valce, závitové potrubné systémy

6. Výrobný proces - oceľové rúry ERW / HFW

Kontrola surovín:Pri prichádzajúcich oceľových zvitkoch sa overuje chemické zloženie, mechanické vlastnosti a kvalita povrchu. Každému zvitku sa priradí jedinečné číslo tavenia pre úplnú sledovateľnosť.

Odvíjanie a vyrovnávanie:Cievky sa odvíjajú a zarovnávajú, aby sa pás sploštil a odstránila sa sada cievok, čím sa zabezpečí rovnomerná rovinnosť pre konzistentné tvarovanie.

Frézovanie a orezávanie hrán:Obe hrany pásu sú frézované s presnou toleranciou šírky (±0,5 mm), čím sa vytvára čistý, rovnobežný povrch pre vysoko kvalitné zvarenie.

Tvárnenie za studena:Zarovnaný pás prechádza cez tvarovacie valce, ktoré postupne tvarujú plochý pás do otvorenej valcovej rúrkovej škrupiny.

Vysokofrekvenčné zváranie (HFW/ERW):Vysokofrekvenčný prúd (200 – 500 kHz) zahrieva spájané hrany na teplotu kovania (1 350 – 1 500 °C). Lisovacie valce stláčajú zahriate hrany k sebe, čím vytvárajú kovaný zvar bez prídavného materiálu.

Odstránenie zvarových húseníc:Vnútorné a vonkajšie olupky sa odstraňujú karbidovými odlupovacími čepeľami za tepla, čím sa vytvára hladký povrch s minimálnym zosilnením zvaru.

Veľkosti:Zváraná rúra prechádza cez kalibračné valce, aby sa dosiahla presná tolerancia vonkajšieho priemeru (±0,5 % až ±1,0 %). Ďalšie valce v prípade potreby vytvárajú štvorcové/obdĺžnikové tvary.

Tepelné spracovanie (voliteľné):Normalizácia pri teplote 890 – 930 °C sa môže použiť na zvýšenie ťažnosti alebo na uvoľnenie napätia, čím sa vytvorí jednotná feritovo-perlitová mikroštruktúra.

Rezanie na požadovanú dĺžku:Potrubie sa reže na stanovené dĺžky pomocou letmých odrezávacích píl s presným ovládaním (±3 mm).

Nedeštruktívne testovanie:

Ultrazvukové testovanie (UT):100% kontrola zvarového švu a tela rúry na vrstvenie, inklúzie a nedostatočné spojenie.

Testovanie vírivými prúdmi (ET):Nepretržitá online kontrola kvality zvarov.

Hydrostatické testovanie:Každé potrubie bolo testované na 95 % SMYS po dobu minimálne 10 sekúnd.

Konečná úprava:Hladké konce, skosené konce (30°-35° s pristátím 1,6 mm) alebo závitové konce podľa špecifikácie zákazníka.

Záverečná kontrola a označenie:Vizuálna kontrola, overenie rozmerov (vonkajší priemer, hrúbka, dĺžka, priamosť) a trvalé označenie podľa normy (trieda, veľkosť, číslo tavenia, výrobca).

12

7. Postupy kontroly kvality a testovania

Javisko Metóda kontroly Účel
Surovina Chemická analýza (OES spektrometer) Overte súlad s limitmi zloženia API 5L
Surovina Skúška ťahom Overte medzu klzu, pevnosť v ťahu, predĺženie
V procese Kontrola rozmerov (mikrometre, posuvné meradlá) Monitorujte vonkajší priemer a hmotnosť počas tvarovania a kalieb
Zváracia zóna Ultrazvukové testovanie (UT) - online Detekcia diskontinuít zvarov, nedostatočného tavenia
Zváracia zóna Testovanie vírivými prúdmi (ET) – online Nepretržité monitorovanie kvality zvarových švov
Zváracia zóna Makroskúmanie zvarových švov Overenie penetrácie zvaru a geometrie tavenia
Hotové potrubie Hydrostatické testovanie (10 sekúnd min. pri 95 % SMYS) Overte tlakovú integritu a tesnosť
Hotové potrubie Ultrazvukové testovanie (UT) – offline (voliteľné) Laminárna inšpekcia celého tela
Hotové potrubie Magnetická časťová kontrola (MPI) Detekcia povrchových trhlín (zvar a tepelne ovplyvnená zóna)
Hotové potrubie Charpyho skúška rázom s V-vrubom Overenie húževnatosti pri nízkych teplotách (PSL2)
Hotové potrubie Skúška tvrdosti (HRC / HV10) Overte maximálne limity tvrdosti (kyslá prevádzka)
Hotové potrubie Skúška ohybom s riadením (čelná a koreňová) Overte ťažnosť a celistvosť zvaru
Hotové potrubie Skúška sploštenia Overte ťažnosť a pevnosť telesa potrubia
Hotové potrubie Rozmerová a vizuálna kontrola Overte vonkajší priemer, hrúbku, dĺžku, priamosť a kvalitu povrchu
Hotové potrubie Overenie označenia Zabezpečte trvalé označenie podľa API 5L

Ďalšie testy pre PSL2 / kyslý servis:

● Skúška HIC (praskanie vyvolané vodíkom) podľa NACE TM0284

● SSC (Sulfidové praskanie v dôsledku napätia) podľa metódy A NACE TM0177

● Skúška nárazom CVN pri teplote -10 °C, -20 °C alebo -46 °C

● Overenie tvrdosti (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 pre odolnosť voči HIC)

Dokumentácia kvality:

● Osvedčenie o skúške mlyna podľa normy EN 10204 typ 2.2, 3.1 alebo 3.2

● Správa o hydrostatickej skúške (potrubie po potrubí)

● Správa z inšpekcie UT / ET

● Sledovateľnosť od čísla tavenia až po hotové potrubie

8. Primárne aplikácie ERW oceľových rúr

Rúry ERW sú základnými komponentmi pri preprave ropy a plynu a rôznych priemyselných aplikáciách:

Preprava ropy a plynu:Diaľkové pobrežné a morské potrubia na prepravu ropy, zemného plynu a rafinovaných ropných produktov.

Preprava tekutín pod vysokým tlakom:Potrubia na vstrekovanie vody, systémy na likvidáciu vyťaženej vody a prenos kvapalín pod vysokým tlakom v ropných poliach a spracovateľských zariadeniach.

Projekty pobrežných potrubí:Zberné potrubia, hlavné potrubia a rozvodné potrubia naprieč krajinou v ropných a plynových poliach.

Systémy pobrežných potrubných systémov:Podmorské potrubia, stúpačky a exportné potrubia pre morské plošiny a podmorské dokončovacie práce (s možnosťami PSL2 a kyslého servisu).

Kyslé servisné prostredie:Potrubia prepravujúce vlhký kyslý plyn (s obsahom H₂S) vyžadujúce PSL2 s dodatočnými požiadavkami vrátane odolnosti voči HIC a SSC podľa noriem NACE.

Prenos vody:Potrubia s veľkým priemerom na zásobovanie vodou, zavlažovacie systémy a rozvody surovej vody pre komunálne a priemyselné použitie.

Čistenie odpadových vôd a čistenie odpadových vôd:Odtokové potrubia, potrubia čistiarní odpadových vôd a systémy na manipuláciu s kalmi.

Priemyselné konštrukčné aplikácie:Potrubné regály, podpery, výstuhy a konštrukčné prvky v rafinériách, petrochemických závodoch a priemyselných zariadeniach.

Zariadenia na spracovanie ropy a plynu:Potrubia, zberné potrubia, rozdeľovače a prepojovacie potrubia v spracovateľských závodoch a kompresorových staniciach.

EPC a potrubia pre zariadenia:Procesné a inžinierske potrubia v rafinériách, závodoch na spracovanie plynu, chemických komplexoch a zariadeniach na výrobu energie.

9. Balenie a preprava

Rúry ERW sú balené a prepravované s maximálnou starostlivosťou, aby sa zabezpečila ich ochrana počas prepravy. Tu je popis procesu balenia a prepravy:

Balenie:

Ochranný náter:Pred balením môžu byť rúry potiahnuté tenkou vrstvou antikorózneho oleja alebo ochranného laku, aby sa zabránilo povrchovej korózii a oxidácii počas skladovania a prepravy. K dispozícii je aj holá povrchová úprava pre okamžité nanesenie náteru v mieste určenia.

Zoskupovanie:Rúry podobných rozmerov a špecifikácií sú starostlivo zviazané do šesťuholníkových alebo obdĺžnikových zväzkov. Sú zaistené oceľovými páskami (zvyčajne 3 – 5 pások na zväzok), aby sa zabránilo pohybu v rámci zväzku.

Koncové uzávery:Plastové koncovky (PE alebo PP) sa umiestňujú na oba konce každej rúry, aby chránili skosené konce, hladké konce a závitové spoje pred poškodením nárazom, vniknutím nečistôt a vlhkosťou.

Polstrovanie a odpruženie:Pri prémiových exportných objednávkach sa medzi vrstvami rúrok môžu použiť výplňové materiály, ako sú penové krúžky alebo gumené pásy, aby sa zabránilo oderu a poškodeniu náteru počas manipulácie.

Drevené debny alebo debny:V prípade tenkostenných rúr, presných rúr alebo objednávok na prémiové povrchové úpravy môžu byť rúry zabalené v pevných drevených debnách alebo preglejkových debnách, aby sa zabezpečila zvýšená ochrana pred vonkajšími silami a hrubým zaobchádzaním.

Doprava:

Spôsob dopravy:Rúry sa prepravujú kontajnerovými loďami (20 stôp/40 stôp), nákladnými vozidlami na sypký náklad alebo železničnou prepravou v závislosti od miesta určenia, objemu a naliehavosti. Letecká preprava je k dispozícii pre vzorky alebo časovo kritické zásielky.

Kontajnerizácia:Malé až stredné objednávky naložené do štandardných prepravných kontajnerov, ktoré chránia náklad pred poveternostnými vplyvmi, vlhkosťou a vonkajšími nečistotami počas prepravy.

Nakládka hromadných plavidiel:Veľkoobjemové objednávky (zvyčajne > 200 ton) nakladané priamo na lode na hromadný náklad. Zdvíhacie nosníky a rozperné tyče zabraňujú poškodeniu; preklady a upevnenie zaisťujú náklad proti pohybu mora.

Označovanie a dokumentácia:Každý balík je jasne označený akosťou, normou, rozmermi, číslom tavenia a pokynmi na manipuláciu. Kompletná dokumentácia (obchodná faktúra, baliaci list, nákladný list, osvedčenie o pôvode, certifikáty o skúške mlyna) pripravená pre bezproblémové colné odbavenie.

Bezpečné upevnenie:Zväzky zaistené oceľovými páskami, ochrannými vrecami alebo drevenými výstužami, aby sa zabránilo posunutiu, kotúľaniu alebo poškodeniu počas prepravy.

Sledovanie a poistenie:Sledovacie čísla kontajnerov sú poskytované na monitorovanie v reálnom čase. Poistenie námornej nákladnej dopravy (All Risk alebo With Average) je k dispozícii na požiadanie.

Stručne povedané, spoločnosť Womic Steel zabezpečuje, aby všetky oceľové rúry ERW boli balené s použitím popredných ochranných opatrení v tomto odvetví a prepravované spoľahlivými dopravnými metódami, aby sa do cieľa dostali v optimálnom stave. Správne balenie a prepravné postupy sú nevyhnutné pre zachovanie integrity a kvality dodávaných produktov.

13

10. Výhody a najčastejšie otázky týkajúce sa ocele Womic

Prečo spolupracovať s Womic Steel?

Komplexné kontaktné miesto:Kompletný sortiment od rúr API 5L ERW až po zodpovedajúce tvarovky OEM (kolená, T-kusy, redukcie, príruby, krytky) v kompatibilných materiálových triedach vrátane uhlíkovej ocele, legovanej ocele a nehrdzavejúcej ocele.

Technická zhoda:Ku každej zásielke sa prikladajú certifikáty o kompletných skúškach vo valcovni (EN 10204 typ 2.2, 3.1 alebo 3.2), ktoré podrobne uvádzajú presné chemické zloženie, výsledky mechanických skúšok a správy o nedeštruktívnych skúškach.

Služby s pridanou hodnotou:Skosenie koncov (30°-35°), závitovanie a spájanie, montáž plastových krytiek a antikorózny náter (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxid, zinkovanie) sú k dispozícii interne alebo prostredníctvom kvalifikovaných partnerských zariadení.

Konkurencieschopná logistika:Strategické partnerstvo s globálnymi špeditérmi zabezpečuje optimalizované nakladanie kontajnerov (maximalizácia množstva na kontajner) a nákladovo efektívnu prepravu po celom svete so spoľahlivými prepravnými časmi.

Skladové zásoby a dostupnosť:Rozsiahle skladové zásoby štandardných rozmerov API 5L X52 (vonkajší priemer 2"-24", Schedule 10-80) zaisťujú krátke dodacie lehoty a rýchlu reakciu na urgentné projektové požiadavky. Zákazkové rozmery sa vyrábajú na požiadanie s typickou dodacou lehotou 30-45 dní.

Schopnosť kyslých služieb:Plná schopnosť dodať potrubia PSL2 so skúškami HIC a SSC podľa noriem NACE pre aplikácie s kyslými plynmi. Tvrdosť kontrolovaná na ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Vyberte si spoločnosť Womic Steel Group ako svojho spoľahlivého partnera pre vysoko kvalitné oceľové rúry ERW API 5L X52 a bezkonkurenčný výkon dodávok. Neváhajte a informujte sa!

Webová stránka: www.womicsteel.com

E-mail: sales@womicsteel.com

Tel./WhatsApp/WeChat:

Viktor: +86-15575100681

Jack: +86-18390957568

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka: Aký je rozdiel medzi S355J2H a inými triedami podľa EN 10219, ako sú S235JRH a S275JRH?

A: S235JRH má minimálnu medzu klzu 235 MPa, S275JRH má 275 MPa a S355J2H má 355 MPa. S355J2H ponúka najvyššiu pevnosť spomedzi týchto troch bežných tried. Okrem toho má S355J2H rázovú odolnosť J2 (-20 °C, minimum 27 J), zatiaľ čo S235JRH a S275JRH majú rázovú odolnosť JR (izbová teplota, minimum 27 J). Pre aplikácie vyžadujúce vyššiu pevnosť alebo odolnosť voči nárazu pri nízkych teplotách je preferovanou voľbou S355J2H. Pre projekty vyžadujúce ešte vyššiu pevnosť (420 MPa alebo 460 MPa) sú k dispozícii S420MH a S460MH.

Otázka: Čo znamená označenie „J2H“ v S355J2H?

A: Označenie sa rozdeľuje nasledovne: „S“ znamená konštrukčnú oceľ, „355“ označuje minimálnu medzu klzu 355 MPa, „J2“ špecifikuje skúšku rázom podľa Charpyho pri -20 °C s minimálnou priemernou energiou 27 J a „H“ označuje dutý profil (tvarovaný za studena). Pre porovnanie: „JR“ = ráz pri izbovej teplote (20 °C), „J0“ = ráz pri 0 °C, „J2“ = ráz pri -20 °C, „K2“ = ráz pri -20 °C s vyššou energiou (minimálne 40 J).

Otázka: Môže sa S355J2H použiť na zvárané konštrukcie? Aké zváracie postupy sa odporúčajú?

A: Áno, S355J2H ponúka vynikajúcu zvariteľnosť vďaka nízkemu obsahu uhlíka (CEV ≤ 0,45 %). Odporúčané zváracie procesy zahŕňajú MAG (135), TIG (141), MMA (111) a SAW (12). Predhrievanie sa vo všeobecnosti nevyžaduje pre hrúbky stien pod 20 mm za bežných prevádzkových podmienok. Pre hrubšie profily alebo nízke teploty okolia sa odporúča predhrievanie na 50 – 100 °C. Zváracie prídavné materiály by mali zodpovedať pevnosti základného materiálu (zvyčajne ER70S-6 alebo podobné). Zváracie postupy vždy kvalifikujte podľa normy EN 1090 alebo príslušných noriem.

Otázka: Aké tvary sú dostupné pre EN 10219 S355J2H? Môžete dodať štvorcové a obdĺžnikové rúry?

A: Áno, norma EN 10219 sa vzťahuje na za studena tvarované zvárané duté profily v troch tvaroch: okrúhle (kruhové duté profily - CHS), štvorcové (štvorcové duté profily - SHS) a obdĺžnikové (obdĺžnikové duté profily - RHS). Spoločnosť Womic Steel dodáva všetky tri tvary v triede S355J2H. Okrúhle rozmery sa pohybujú od 21,3 mm do 610 mm s vonkajším priemerom. Štvorcové rozmery od 20x20 mm do 500x500 mm. Obdĺžnikové rozmery od 40x20 mm do 600x400 mm. Pre potvrdenie dostupnosti uveďte svoje špecifické rozmerové požiadavky.

Otázka: Aká je maximálna dostupná dĺžka pre rúru ERW S355J2H podľa normy EN 10219?

A: Dodávame štandardné pevné dĺžky 6 metrov a 12 metrov (približne 20 a 40 stôp) pre priemery do 610 mm (24"). Pre menšie priemery (pod 168 mm / 6") sú na požiadanie k dispozícii zákazkové dĺžky do 18 metrov (60 stôp). Pre štvorcové a obdĺžnikové profily je maximálna dĺžka zvyčajne 12 metrov. Dlhšie dĺžky pre konkrétne projekty vyžadujú podrobnú špecifikáciu a technické posúdenie.

Otázka: Aký je rozdiel medzi normami EN 10219 a EN 10210? Ktorú si mám vybrať?

A: Norma EN 10219 zahŕňaza studena tvarovanézvárané duté konštrukčné profily (proces ERW/HFW), ktoré ponúkajú prísnejšie rozmerové tolerancie a lepšiu povrchovú úpravu. Norma EN 10210 zahŕňatepelne upravenéduté konštrukčné profily (bezšvíkové alebo za tepla valcované zvárané), ktoré ponúkajú nižšie zvyškové napätia a lepší výkon pri aplikáciách s vysokým zaťažením. Pre všeobecné konštrukcie, rámy budov a presné aplikácie je zvyčajne nákladovo efektívnejšia norma EN 10219. Pre ťažké konštrukčné aplikácie, pobrežné platformy a dynamické zaťažovacie podmienky môže byť uprednostnená norma EN 10210. Obe normy zahŕňajú triedu S355J2H s podobnými mechanickými vlastnosťami.

Otázka: Môže sa norma EN 10219 S355J2H použiť pre aplikácie na mori a v mori?

A: Áno, oceľ S355J2H s odolnosťou voči nárazu J2 (-20 °C) je vhodná pre mnohé aplikácie na mori a v pobrežných vodách vrátane vrchných konštrukcií, výstuh plášťa, podpier palúb a námorných zariadení. Pre kritické aplikácie na mori, ktoré vyžadujú nižšiu teplotu nárazu (-40 °C alebo -50 °C) alebo prísnejšie požiadavky na materiál, sa však zvyčajne predpisujú triedy S355ML, S355NL alebo EN 10225 (S355G8+M, S355G10+M). Pre správne odporúčanie triedy uveďte, prosím, špecifikácie vášho projektu.

Otázka: Aké povrchové úpravy sú k dispozícii pre rúry S355J2H podľa normy EN 10219?

A: Ponúkame rôzne možnosti povrchovej úpravy vrátane: holej (po zváraní, okuje), olejovanej (ľahký antikorózny olejový náter), čiernej povrchovej úpravy (lak), základného náteru (základný náter na zváranie), žiarového zinkovania (zinkový náter na ochranu pred koróziou), lakovania (vlastné farby a systémy) a antikoróznych náterov (epoxidové, polyuretánové alebo iné špecifikované systémy). Pre konštrukčné aplikácie vyžadujúce ochranu pred koróziou je najbežnejšou voľbou žiarové zinkovanie podľa normy EN ISO 1461.

Otázka: Aké nedeštruktívne testovanie (NDT) je k dispozícii pre rúry S355J2H podľa normy EN 10219?

A: Ponúkame viacero možností NDT: 100 % ultrazvukové testovanie (UT) zvarového švu a tela rúry, testovanie vírivými prúdmi (ET) pre online kontrolu kvality zvaru, hydrostatické testovanie (tlakové testovanie), vizuálna a rozmerová kontrola, magnetická časťová kontrola (MPI) pre detekciu povrchových trhlín a rádiografické testovanie (RT) pre overenie zvarových švov. Norma EN 10219 nenariaďuje NDT pre všetky aplikácie, ale vieme zabezpečiť akékoľvek požadované testovanie podľa špecifikácie zákazníka.

Otázka: Môžete zabezpečiť kontrolu tretej strany pre rúry EN 10219 S355J2H?

A: Áno. Počas výroby (svedčenie o rozmerovej kontrole, NDT, mechanické skúšky) a pred odoslaním vítame a umožňujeme kontroly spoločnosťami DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR alebo akýmkoľvek zástupcom nominovaným klientom (svedčenie o rozmerovej kontrole, NDT, mechanické skúšky) a pred odoslaním. 3.2 Certifikáty o kontrole overené autorizovanými tretími stranami sa bežne poskytujú na požiadanie. Pre európske projekty vyžadujúce označenie CE poskytujeme Vyhlásenie o vlastnostiach (DoP) ako súčasť dokumentácie o zhode.

Otázka: Poskytujete služby rezania na mieru a výroby profilov S355J2H?

A: Áno. Ponúkame presné rezanie na presné dĺžky špecifikované zákazníkom s prísnymi toleranciami (zvyčajne ±3 mm) a čistými koncami bez otrepov. Medzi ďalšie výrobné služby patrí skosenie koncov (pre zvárané spoje), sploštenie koncov (pre špecifické spoje), vŕtanie (pre otvory pre skrutky), zárezy (pre rámové spoje) a zváranie koncových dosiek alebo spojovacích výstupkov. Pre zákazkové požiadavky poskytnite svoje výrobné výkresy.

Otázka: Aká je typická dodacia lehota pre rúry ERW podľa EN 10219 S355J2H?

A: Štandardná dodacia lehota pre skladové rozmery (bežné priemery a hrúbky stien) je približne 15 – 25 dní. Pre rozmery, ktoré nie sú skladom, alebo pre rozmery na mieru, je dodacia lehota približne 30 – 45 dní od potvrdenia objednávky. Pre veľké množstvá (> 500 ton) alebo špeciálne požiadavky (kontrola treťou stranou, špeciálny náter, dĺžky na mieru) sa dodacia lehota môže predĺžiť na 45 – 60 dní. Pre menšie množstvá štandardných rozmerov môžu byť k dispozícii expresné objednávky (15 – 20 dní). Pre aktuálne dodacie lehoty na základe vašich špecifických požiadaviek nás prosím kontaktujte.

Otázka: Aké certifikáty a dokumentáciu poskytujete s dodávkami rúr S355J2H?

A: Každá zásielka obsahuje komplexnú dokumentáciu: Certifikát o skúške v mlyne podľa normy EN 10204 typ 3.1 (alebo typ 2.2 / 3.2 na požiadanie) vrátane chemického zloženia, pevnostných vlastností v ťahu a výsledkov skúšky nárazom; Správu o rozmerovej kontrole; Označenie CE a Vyhlásenie o vlastnostiach (DoP) pre európsky trh; Baliaci list; Obchodnú faktúru; Nákladný list; a Osvedčenie o pôvode (ak je potrebné). V prípade objednávok kontrolovaných treťou stranou sa poskytujú ďalšie správy o kontrole a svedecké osvedčenia.