1. Womic Steel: Výrobné kapacity a sila spoločnosti
Spoločnosť Womic Steel Group je popredný výrobca a globálny exportér s viac ako 20-ročnými skúsenosťami vo výrobe rúrkových výrobkov z uhlíkovej, legovanej a nehrdzavejúcej ocele. Naše moderné zariadenie na výrobu pilotových rúrok má komplexnú výrobnú kapacitu presahujúcu 20 000 ton mesačne pre námorné oceľové pilotové rúrky s využitím procesov ERW aj LSAW/SSAW.
Rozsah výrobných veľkostí pre námorné pilotové potrubia:Vonkajší priemer od 219 mm do 660 mm (8 palcov až 26 palcov) pre proces ERW a od 508 mm do 3 000 mm (20 palcov až 120 palcov) pre proces LSAW/SSAW. Hrúbka steny od 6,0 mm do 25,4 mm pre ERW a od 6,0 mm do 50,8 mm pre LSAW/SSAW. Jednotlivé dĺžky štandardne od 6 m do 18 m, s možnosťou zákazkových dĺžok až do 60 m pre projekty hlbokého základovania.
Certifikácie kvality a súlad s predpismi:
Certifikácia ISO 9001:2015:Systém riadenia kvality pre výrobu pilotových rúr a procesy kontroly kvality, zabezpečujúci konzistentnú kvalitu výrobkov a neustále zlepšovanie vo všetkých výrobných operáciách.
Licencia na monogram API 5L / API 2B:Spoločnosť Womic Steel vlastní licenciu API 5L na výrobu potrubných systémov a licenciu API 2B na konštrukčné oceľové potrubia pre námorné aplikácie. Monogram API predstavuje náš záväzok k najvyšším priemyselným štandardom pre prepravu ropy a plynu a potrubia pre konštrukčné pilóty na mori. Pravidelné audity API zabezpečujú trvalý súlad s požiadavkami špecifikácií.
Označenie CE (PED 2014/68/EÚ):Naše pilótové rúry a konštrukčné rúry sú v súlade s Európskou smernicou o tlakových zariadeniach (PED) 2014/68/EÚ. Označenie CE je k dispozícii na požiadanie, aby sa uľahčilo bezproblémové colné odbavenie a schválenie projektu v rámci Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP). Pre výrobky podľa normy EN je k dispozícii vyhlásenie o parametroch (DoP).
Certifikácia EN 10204 3.2:Okrem štandardných certifikátov o skúške mlynov 2.2 a 3.1 dodávame produkty s certifikátom o kontrole 3.2, overeným nezávislými orgánmi autorizovanými EÚ (TÜV, LR, BV, SGS) pre kritické námorné a základové projekty vyžadujúce úplnú sledovateľnosť materiálu a nezávislé overenie.
Schválenia kontroly tretej strany (TPI):Naše produkty a výrobné procesy sú schválené a auditované významnými medzinárodnými agentúrami a klasifikačnými spoločnosťami vrátane SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL a TÜV. Tieto schválenia preukazujú našu schopnosť dodávať pilotové rúry pre námorné a pobrežné projekty regulované klasifikačnými spoločnosťami.
Ďalšie dostupné certifikácie:
ISO 14001:2015(Systém environmentálneho manažérstva) – Zaviazaný k udržateľným výrobným postupom
ISO 45001:2018(Systém manažérstva bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci) – Zabezpečenie bezpečného pracovného prostredia
FPC (riadenie výroby vo výrobnom závode)podľa EN 10248 / EN 10219 – Vlastné vyhlásenie o zhode pre označenie CE
NORSOK M-650(Nórska norma pre oceľové materiály) – Dostupné pre projekty na mori v Severnom mori
KTA 3211.2(Nemecká jadrová norma) – Dostupné pre aplikácie v pilotových systémoch jadrových zariadení
Schválenia špecifické pre zákazníka:Pravidelne absolvujeme audity a schvaľovanie tovární pre významných dodávateľov energetických a energetických projektov, prístavné orgány a energetické spoločnosti na celom svete. Poskytujeme dokumentáciu a audítorskú podporu pre procesy kvalifikácie dodávateľov.
Globálne uznanie:Spoločnosť Womic Steel je dôveryhodným dodávateľom pre globálnych dodávateľov EPC, prístavné orgány, firmy zaoberajúce sa námorným inžinierstvom a dodávateľov základových prác, pričom pôsobí vo viac ako 80 krajinách juhovýchodnej Ázie, Európy, Blízkeho východu, Afriky a Ameriky.
2. ASTM A252 GR.3 a EN 10248 S355GP: Zloženie materiálu a výkonnostné charakteristiky
ASTM A252 GR.3je americká štandardná špecifikácia pre zvárané a bezšvíkové oceľové rúrkové pilóty. Označenie „GR.3“ označuje 3. stupeň, ktorý má najvyššiu požiadavku na pevnosť spomedzi troch stupňov ASTM A252 (GR.1, GR.2, GR.3). 3. stupeň ponúka minimálnu medzu klzu 345 MPa (50 000 psi), vďaka čomu je preferovanou voľbou pre hlboké základy, námorné pilóty a aplikácie s vysokou nosnosťou, kde sa vyžaduje vysoká štrukturálna integrita.
EN 10248 S355GPje európska norma pre oceľové štetovnice a rúrkové pilóty valcované za tepla. „S“ označuje konštrukčnú oceľ, „355“ označuje minimálnu medzu klzu 355 MPa a „GP“ znamená „General Piling“ (všeobecné použitie pri pilótovaní). S355GP ponúka o niečo vyššiu medzu klzu ako ASTM A252 GR.3 (355 MPa oproti 345 MPa) a je široko špecifikovaná pre európske, blízkovýchodné a africké námorné stavebné projekty.
Obe triedy sú špeciálne vyvinuté pre aplikácie v pilotovaní a ponúkajú vynikajúcu zvariteľnosť pri spájaní v teréne, dobrú húževnatosť pri nízkych teplotách pre morské prostredie a dostatočnú ťažnosť, aby odolali namáhaniu pri zatláčaní pilót. V porovnaní so štandardnými konštrukčnými triedami, ako sú A36 alebo S235JR, tieto triedy pre pilotovanie poskytujú výrazne vyššiu únosnosť, čo umožňuje väčšiu hĺbku zatĺkania a zníženie počtu pilót.
Chemické zloženie (analýza naberačky, % hmotnostné):
| Prvok | ASTM A252 GR.3 (max. %) | EN 10248 S355GP (max. %) |
| C | 0,26 | 0,22 |
| Si | — | 0,55 |
| Mn | 1,35 | 1,60 |
| P | 0,040 | 0,035 |
| S | 0,050 | 0,035 |
| Cu | — | 0,55 |
| CE (max.) | — | 0,45 |
Poznámka: Norma EN 10248 S355GP má prísnejšie limity pre uhlík, fosfor a síru, čo má za následok lepšiu zvariteľnosť a húževnatosť v porovnaní s normou ASTM A252 GR.3. Obe triedy sú určené pre aplikácie v pilotovaní s dobrou ťažnosťou, aby odolali zatláčaniu bez praskania. Limit uhlíkového ekvivalentu (CEV) 0,45 % pre S355GP zaisťuje vynikajúcu zvariteľnosť v teréne pre spájanie pilót.
Mechanické vlastnosti (izbová teplota):
| Nehnuteľnosť | ASTM A252 GR.3 | EN 10248 S355GP |
| Medza klzu (min.) | 345 MPa (50 000 psi) | 355 MPa (51 500 psi) |
| Pevnosť v ťahu (min.) | 455 MPa (66 000 psi) | 470 MPa (68 200 psi) |
| Predĺženie (min) | 20 % (pre rozchod 50 mm) | 19 % (pozdĺžne) |
| Nárazová húževnatosť | Nešpecifikované | 27 Joulov pri 0 °C (voliteľné) |
*Poznámka: Norma EN 10248 S355GP ponúka vyššiu minimálnu pevnosť v klze a ťahu v porovnaní s normou ASTM A252 GR.3. Pre námorné aplikácie vyžadujúce rázovú húževnatosť pri nízkych teplotách umožňuje norma EN 10248 voliteľné skúšky rázom pri 0 °C (minimálne 27 Joulov). Pre normu ASTM A252 GR.3 nie sú skúšky rázom povinné, ale možno ich špecifikovať ako doplnkovú požiadavku.*
Porovnanie tried pilotových rúr:
| Stupeň | Medza klzu (MPa) | Pevnosť v ťahu (MPa) | Typická aplikácia |
| ASTM A252 GR.1 | 205 | 345 | Ľahký základ, plytké pilóty |
| ASTM A252 GR.2 | 240 | 415 | Mierne zaťaženie, základy budovy |
| ASTM A252 GR.3 | 345 | 455 | Ťažké zaťaženie, námorné, hlboké základy |
| EN 10248 S235GP | 235 | 360 | Ľahké pilotovanie, štetovnice |
| EN 10248 S275GP | 275 | 410 | Stredné zaťaženie, oporné múry |
| EN 10248 S355GP | 355 | 470 | Ťažké námorné, hlboké základy |
*Poznámka: Pre najnáročnejšie námorné projekty vyžadujúce vysoké zatláčacie namáhanie a hlboké prenikanie sa odporúčajú triedy ASTM A252 GR.3 a EN 10248 S355GP. Pre projekty vyžadujúce ešte vyššiu pevnosť (až do 460 MPa) možno ako alternatívy zvážiť API 5L X65 alebo EN 10225 S460G10+M.*
3. Rozmerový rozsah a súlad s normami
Spoločnosť Womic Steel dodáva oceľové pilotové rúry pre námorné použitie v širokom spektre rozmerov, plne v súlade s normami ASTM A252, EN 10248 a súvisiacimi medzinárodnými normami. K dispozícii sú procesy ERW (elektrické odporové zváranie) aj LSAW (pozdĺžne oblúkové zváranie pod tavivom), ktoré pokrývajú celý rozsah priemerov.
| Položka | Špecifikácia |
| Štandard | ASTM A252 (GR.1, GR.2, GR.3) / EN 10248 (S235GP, S275GP, S355GP) |
| Výrobný proces | ERW (vonkajší priemer 219 mm – 660 mm) / LSAW (vonkajší priemer 508 mm – 3 000 mm) / SSAW (vonkajší priemer 508 mm – 3 000 mm) |
| Rozsah vonkajších priemerov | ERW: 219 mm – 660 mm (8" – 26") / LSAW/SSAW: 508 mm – 3 000 mm (20" – 120") |
| Rozsah hrúbky steny | ERW: 6,0 mm – 25,4 mm / LSAW/SSAW: 6,0 mm – 50,8 mm |
| Rozsah dĺžky | Štandard: 6 m, 12 m, 18 m / Vlastné: do 60 m |
| Koniec Dokončiť | Hladký koniec (PE) / Skosený koniec (BE) s voliteľnými oceľovými krúžkami |
| Povrchová úprava | Holý / Olejovaný / Čierny povlak / 3PE / FBE / Epoxid z uhoľného dechtu |
| Tolerancie | OD: ±1,0 % / HMOTNOSŤ: -0 % +15 % (ASTM) alebo ±10 % (EN) / Dĺžka: +50 mm -0 mm |
4. Dostupné rozmery a špecifikácie - Pilótové rúry z ocele pre námorné účely
Pilótové potrubie ERW (vonkajší priemer 219 mm – 660 mm)
| Vonkajší priemer (mm) | Možnosti hrúbky steny (mm) | Hmotnosť (kg/m²) | Štandardná dĺžka |
| 219.1 | 6,0, 8,0, 10,0, 12,5, 15,0 | 31,5 – 75,5 | 6 m / 12 m |
| 273,1 | 6,0, 8,0, 10,0, 12,5, 15,0, 18,0 | 39,5 – 113,2 | 6 m / 12 m |
| 323,9 | 6,0, 8,0, 10,0, 12,5, 15,0, 18,0, 20,0 | 47,0 – 149,8 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 355,6 | 6,0, 8,0, 10,0, 12,5, 15,0, 18,0, 20,0, 22,0 | 51,7 – 180,8 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 406.4 | 6,0, 8,0, 10,0, 12,5, 15,0, 18,0, 20,0, 22,0, 25,0 | 59,2 – 235,1 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 457.2 | 8,0, 10,0, 12,5, 15,0, 18,0, 20,0, 22,0, 25,0 | 88,6 – 266,5 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 508,0 | 8,0, 10,0, 12,5, 15,0, 18,0, 20,0, 22,0, 25,0 | 98,6 – 297,8 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 558,8 | 8,0, 10,0, 12,5, 15,0, 18,0, 20,0, 22,0, 25,0 | 108,7 – 329,1 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 609,6 | 8,0, 10,0, 12,5, 15,0, 18,0, 20,0, 22,0, 25,0 | 118,7 – 360,4 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 660,4 | 8,0, 10,0, 12,5, 15,0, 18,0, 20,0, 22,0, 25,0 | 128,7 – 391,7 | 6 m / 12 m / 18 m |
Pilótové potrubie LSAW (vonkajší priemer 508 mm – 3 000 mm)
| Vonkajší priemer (mm) | Možnosti hrúbky steny (mm) | Hmotnosť (kg/m²) | Štandardná dĺžka |
| 508 – 610 | 6,0 – 25,4 | 74,3 – 366,3 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 610 – 762 | 6,0 – 30,0 | 89,4 – 541,5 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 762 – 914 | 8,0 – 35,0 | 148,8 – 758,5 | 6 m / 12 m / 18 m / 24 m |
| 914 – 1 067 | 10,0 – 40,0 | 222,9 – 1 013,2 | 6 m / 12 m / 18 m / 24 m |
| 1 067 – 1 220 | 12,0 – 45,0 | 312,2 – 1 303,9 | 6 m / 12 m / 18 m / 24 m |
| 1 220 – 1 422 | 12,0 – 50,0 | 357,6 – 1 692,0 | 6 m / 12 m / 18 m / 24 m |
| 1 422 – 1 625 | 12,0 – 50,0 | 417,3 – 1 941,4 | 6 m / 12 m / 18 m / 24 m |
| 1 625 – 2 000 | 12,0 – 50,8 | 477,1 – 2 441,1 | 6 m / 12 m / 18 m / 24 m |
| 2 000 – 2 500 | 12,0 – 50,8 | 588,5 – 3 065,7 | 6 m / 12 m / 18 m |
| 2 500 – 3 000 | 12,0 – 50,8 | 736,5 – 3 693,4 | 6 m / 12 m / 18 m |
Poznámka: Vlastné rozmery mimo týchto rozsahov sú k dispozícii na požiadanie. Väčšie priemery (do 4 000 mm / 160") sú k dispozícii pre špecializované projekty.
5. Bežné normy pre pilotové rúry, námorné a základové systémy vyrobené spoločnosťou Womic Steel
| Štandard | Druhy ocele | Typická aplikácia |
| Normy ASTM pre pilóty | ||
| ASTM A252 (Štandardná špecifikácia pre zvárané a bezšvíkové oceľové rúrkové pilóty) | GR.1, GR.2, GR.3 | Oceľové rúrkové pilóty pre hlboké základy, námorné pilóty |
| ASTM A500 (Štandardná špecifikácia pre za studena tvárnené zvárané a bezšvíkové konštrukčné rúry z uhlíkovej ocele) | SK.A, SK.B, SK.C | Konštrukčné okrúhle/štvorcové rúry na pilóty a výstuhy |
| ASTM A501 (Štandardná špecifikácia pre za tepla tvarované zvárané a bezšvíkové konštrukčné rúry z uhlíkovej ocele) | SK. A, SK. B | Za tepla tvarované konštrukčné rúry na pilóty |
| ASTM A690 (Štandardná špecifikácia pre vysokopevnostné nízkolegované nikel-medeno-fosforové oceľové H-pilóty a štetovnice) | Námornícka trieda | Oceľové pilóty odolné voči korózii morskej vody |
| ASTM A572 (Štandardná špecifikácia pre vysokopevnostnú nízkolegovanú konštrukčnú oceľ s kolumbiom a vanádom) | GR.42, GR.50, GR.60, GR.65 | Vysokopevnostné nízkolegované konštrukčné pilóty |
| ASTM A588 (Štandardná špecifikácia pre vysokopevnostnú nízkolegovanú konštrukčnú oceľ s odolnosťou voči atmosférickej korózii) | SK.A, SK.B, SK.C | Oceľové pilóty odolné voči poveternostným vplyvom, základy mosta |
| ASTM A913 (Štandardná špecifikácia pre vysokopevnostné nízkolegované oceľové profily konštrukčnej kvality) | GR.50, GR.60, GR.65, GR.70 | Vysokopevnostné oceľové pilóty so zlepšenou zvárateľnosťou |
| ASTM A857 (Štandardná špecifikácia pre oceľové štetovnice, tvárnené za studena, tenké) | — | Za studena tvarované tenké štetovnice |
| EN / DIN / BS / NF štandardy pilótovania | ||
| EN 10248 (Za tepla valcované oceľové štetovnice - Technické dodacie podmienky pre nelegované ocele) | S235GP, S275GP, S355GP | Štítové a rúrkové pilóty valcované za tepla |
| EN 10219 (Za studena tvárnené zvárané duté oceľové profily na konštrukčné účely) | S235JRH, S275JRH, S355JRH, S355J2H | Za studena tvarované zvárané duté konštrukčné profily pre pilóty |
| EN 10025 (Výrobky valcované za tepla z konštrukčných ocelí - Nelegované konštrukčné ocele) | S235JR, S275JR, S355JR, S355J2, S420ML, S460ML | Konštrukčná oceľ valcovaná za tepla na pilotovanie a námorné použitie |
| EN 10225 (Zvárateľné konštrukčné ocele pre pevné pobrežné konštrukcie) | S355G8+M, S355G10+M, S420G1+QT, S460G1+QT | Oceľové konštrukcie pre pobrežné a námorné konštrukcie na pilóty |
| EN 10348 (Oceľ na štetovnice - Štetovnice z nelegovanej ocele valcované za tepla) | S240GP, S270GP, S320GP, S355GP | Oceľové štetovnice valcované za tepla pre oporné múry |
| DIN 2458 (Zvárané oceľové rúry a tvarovky - Všeobecné technické dodacie podmienky - nahradená normou EN 10219) | St37.0, St44.0, St52.0 | Nemecké štandardné zvárané oceľové rúry na pilóty |
| DIN 17100 (Oceľ na všeobecné konštrukčné účely - nahradená normou EN 10025) | St37-2, St44-2, St52-3 | Nemecká štandardná konštrukčná oceľ na pilóty |
| BS 1387 (Špecifikácia pre závitové a hrdlové oceľové rúry a rúrkové prvky – nahradená normou EN 10255) | Trieda A, trieda B, trieda C | Britské štandardné závitové oceľové rúry pre pilóty a lešenia |
| BS 4360 (Špecifikácia pre zvárateľné konštrukčné ocele – nahradená normou EN 10025) | Stupeň 43A, 43B, 50B | Britská štandardná konštrukčná oceľ na pilóty (historická) |
| NF A49-311 (Tubes en acier soudés pour le pillage - francúzsky štandard hromadenia) | E24, E36 | Francúzske štandardné zvárané oceľové rúry na pilóty |
| Normy pre pilotové práce API / JIS / KS / AS / CSA | ||
| API 5L (Špecifikácia pre potrubie) | SKUPINA B, X42, X52, X65, X70 | Potrubie používané ako pilóty (bežné na mori) |
| API 2B (Špecifikácia pre výrobu oceľových konštrukčných rúr pre aplikácie na mori) | GR.42, GR.50, GR.60 | Pilóty z oceľových konštrukcií na mori |
| JIS A5525 (Oceľové rúrkové pilóty) | 490 SKK, 540 SKK | Oceľové rúrkové pilóty pre prístavné a námorné stavby |
| JIS A5528 (Oceľové rúrkové štetovnice) | SY295, SY390 | Oceľové rúrkové štetovnice pre výstavbu prístavov |
| JIS A5526 (Oceľové štetovnice) | SYW295, SYW390 | Oceľové štetovnice valcované za tepla |
| JIS G3444 (Rúry z uhlíkovej ocele na všeobecné konštrukčné účely) | STK290, STK400, STK490, STK540 | Rúry z uhlíkovej ocele pre konštrukčné pilóty |
| JIS G3136 (Valcované ocele pre stavebné konštrukcie) | SN400, SN490 | Oceľ na pilóty základov budov |
| KS D 3566 (Rúry z uhlíkovej ocele na všeobecné konštrukčné účely - kórejská norma) | STK290, STK400, STK490, STK540 | Kórejské štandardné konštrukčné rúry na pilóty |
| KS D 3862 (Oceľové rúrkové pilóty - kórejská norma) | 400 SKK, 490 SKK, 540 SKK | Kórejské štandardné oceľové rúrkové pilóty pre prístavné konštrukcie |
| AS 1163 (Duté oceľové konštrukčné profily - austrálska norma) | C250, C350, C450 | Austrálske štandardné duté profily pre pilóty |
| AS 1074 (Oceľové rúry a rúrkové výrobky pre bežnú prevádzku - austrálska norma) | — | Austrálske štandardné oceľové rúry pre všeobecné pilótovanie |
| CSA G40.21 (Kvalitná konštrukčná oceľ - kanadská norma) | 44 W, 50 W, 50 A | Kanadská štandardná konštrukčná oceľ na pilóty |
| NORSOK / DNV / ISO štandardy pilótovania | ||
| NORSOK Y15 (Oceľové konštrukcie na mori - Požiadavky na materiály) | S355, S420, S460 | Nórska norma pre oceľové konštrukcie na mori |
| NORSOK M-650 (Kvalifikácia výrobcov špeciálnych materiálov pre použitie na mori) | Všetky stupne | Kvalifikácia pre dodávky materiálov na mori |
| DNV-OS-B101 (Kovové materiály pre pobrežné konštrukcie) | S355, S420, S460 | Norma DNV pre oceľové pilóty na mori |
| DNV-OS-C201 (Konštrukčný návrh pobrežných jednotiek - Materiálové požiadavky) | S355, S420, S460 | Norma DNV pre pilotové konštrukcie na mori |
| ISO 630 (Konštrukčné ocele - plechy, široké ploché profily, tyče, profily) | Fe360, Fe430, Fe510 | Medzinárodná norma pre oceľové konštrukčné pilóty |
| ISO 3183 (Ropný a plynárenský priemysel - Oceľové rúry pre potrubné dopravné systémy) | L245, L290, L360, L415, L450, L485 | ISO ekvivalent API 5L pre pilóty potrubia |
| Iné medzinárodné normy pre pilotovanie | ||
| GOST 10706 (Zvárané oceľové rúry pre potrubia a konštrukcie - ruská norma) | St20, St35, St45 | Ruské štandardné zvárané oceľové rúry na pilóty |
| GOST 20295 (Zvárané oceľové rúry pre hlavné plynovody a ropovody - ruská norma) | K38, K52, K60 | Ruské štandardné potrubie používané ako pilóta |
| NBR 8261 (Oceľové pilóty pre občiansku výstavbu - brazílska norma) | — | Brazílske štandardné oceľové pilótové rúry |
| IRAM 688 (Oceľové rúry na konštrukčné účely - argentínska norma) | F24, F36 | Argentínske štandardné konštrukčné rúry pre pilóty |
| SANS 657 (Oceľové rúry na konštrukčné účely - juhoafrická norma) | — | Juhoafrické štandardné konštrukčné rúry na pilóty |
Použitie:Hlboké základové pilóty, morské piloty, základy pobrežných plošín, výstavba prístaviska a dokov, základy mostov, ochrana pobrežia, vlnolamy, systém blatníkov, plášťové piloty, výstavba prístavov a prístavov, rekultivácia pôdy, úprava riek, tunelové inžinierstvo, výstavba hlbokomorských prístavov, seizmické sanačné základy, oporné múry, kesony, kesónové základy, základy pobrežných veterných turbín, základy ponorných tunelov, štetovnicové steny
6. Výrobný proces - oceľové rúrkové pilóty ERW a LSAW
Proces ERW (elektrické odporové zváranie) pre pilotové potrubia (s vonkajším priemerom 219 mm – 660 mm):
Kontrola surovín (cievka):Pri prichádzajúcich oceľových zvitkoch valcovaných za tepla sa overuje chemické zloženie, mechanické vlastnosti a kvalita povrchu podľa noriem ASTM A252, EN 10248 alebo špecifikácií zákazníka. Každému zvitku je priradené jedinečné číslo tavenia, aby sa zabezpečila úplná sledovateľnosť materiálu počas celej výroby.
Odvíjanie a vyrovnávanie:Oceľové zvitky sa nakladajú na odvíjačku a prechádzajú cez presný nivelačný stroj, ktorý splošťuje pás, odstraňuje nasadené zvitky a zabezpečuje rovnomernú rovinnosť pre konzistentné tvarovanie.
Frézovanie a orezávanie hrán:Obe pozdĺžne hrany oceľového pásu sú frézované a orezané s presnou toleranciou šírky (±0,5 mm). Úprava hrán vytvára čistý, rovnobežný povrch, ktorý je nevyhnutný pre vytvorenie vysoko kvalitného zvaru.
Tvárnenie (tvárnenie za studena):Zarovnaný pás prechádza postupným radom tvarovacích valcov (sekcie rozdeľovania, bočného prechodu a rebrového prechodu), ktoré postupne tvarujú plochý pás do otvoreného valcového tvaru (rúrky) s hranami pripravenými na zváranie.
Vysokofrekvenčné zváranie (HFW / ERW):Vytvarovaná rúrka prechádza cez vysokofrekvenčné indukčné cievky alebo kontaktné pätky. Vysokofrekvenčný prúd (typicky 200 – 500 kHz) zahrieva spájané hrany na teplotu kovania (približne 1 350 – 1 500 °C). Zváranie v pevnom stave nastáva, keď sa zahriate hrany stlačia k sebe pomocou lisovacích valcov, čím sa vytvorí kovaný zvar bez pridania prídavného materiálu.
Odstránenie zvarových húseníc (vnútorných a vonkajších):Vnútorný a vonkajší opar (prebytočný zvarový kov) sa odstraňuje karbidovými nástrojmi (zberacími nožmi), kým je zvarová zóna ešte horúca, čím sa vytvára hladký povrchový profil s minimálnym vystužením zvaru.
Veľkosť a tvarovanie:Zváraná rúra prechádza sériou kalibračných valcov, aby sa dosiahla presná konečná tolerancia vonkajšieho priemeru (zvyčajne ±0,5 % až ±1,0 % v závislosti od normy).
Tepelné spracovanie (voliteľné):Pre aplikácie vyžadujúce zvýšenú ťažnosť alebo odľahčenie napätia môže byť zvarová zóna (alebo celá rúra) podrobená tepelnému spracovaniu v prevádzke alebo mimo nej. Normalizácia pri teplote 890 – 930 °C vytvára jednotnú feritovo-perlitovú mikroštruktúru.
Rezanie na požadovanú dĺžku:Súvislá rúra sa reže na špecifikované dĺžky pomocou letmých odrezávacích píl (rezanie za studena) s presnou reguláciou dĺžky (±3 mm pre štandardné dĺžky, +50 mm -0 mm pre špecifikácie pilót).
Nedeštruktívne testovanie (NDT):
100 % ultrazvukové testovanie (UT):Automatický UT systém kontroluje celý zvarový šev a celé telo rúry na vrstvenie, inklúzie a nedostatok tavenia.
Testovanie vírivými prúdmi (ET):Nepretržitá online kontrola kvality zvarov počas výroby.
Hydrostatické testovanie (voliteľné):K dispozícii na požiadanie zákazníka pre kritické pilotové aplikácie vyžadujúce overenie integrity tlaku.
Konečná úprava:Hladké konce (štvorcový rez) alebo skosené konce (uhol skosenia 30° – 35°) podľa špecifikácie zákazníka. Na konce rúr je možné privariť ochranné oceľové krúžky pre dodatočnú ochranu počas zatĺkania pilót.
Záverečná kontrola a označenie:Vizuálna kontrola povrchových chýb, overenie rozmerov (vonkajší priemer, hrúbka, dĺžka, priamosť) a trvalé označenie podľa príslušnej normy (vrátane triedy, veľkosti, čísla tavenia, identifikácie výrobcu).
Proces LSAW (pozdĺžne zváranie pod tavivom) pre pilotové potrubia (s vonkajším priemerom 508 mm – 3 000 mm):
Kontrola surovín (tanier):Pri prichádzajúcich oceľových plechoch sa overuje chemické zloženie, mechanické vlastnosti, kvalita povrchu a rozmerová presnosť podľa noriem ASTM A252, EN 10248 alebo špecifikácií zákazníka. Každému plechu je priradené jedinečné číslo tavenia pre úplnú sledovateľnosť.
Príprava hrán plechu (skosenie):Pozdĺžne hrany oceľového plechu sú skosené (zvyčajne jednoduché alebo dvojité skosenie v tvare V) pomocou frézok na hrany, aby sa vytvorila správna geometria pre zváranie pod tavivom.
Ohýbanie plechov (tvarovanie):Pripravený plech sa vytvaruje do otvoreného valcového tvaru pomocou ohýbacieho lisu na plechy (tvarovanie JCO, tvarovanie UO alebo 3-valcový/4-valcový ohýbací proces v závislosti od požiadaviek na priemer a hrúbku).
Zváranie stehmi:Otvorený šev je zvarený stehmi v intervaloch, aby sa počas hlavného zváracieho procesu zachoval valcový tvar.
Vnútorné zváranie pod tavivom (SAW):Vnútorný pozdĺžny šev sa zvára pomocou automatického zariadenia na zváranie pod tavivom s vhodnou kombináciou tavidla a drôtu (zvyčajne jeden alebo viac prechodov v závislosti od hrúbky steny).
Vonkajšie zváranie pod tavivom (SAW):Vonkajší pozdĺžny šev sa zvára pomocou automatického zariadenia na zváranie pod tavivom, čím sa dosiahne plný prevarový zvar.
Rozbalenie (voliteľné):Zváraná rúra sa môže mechanicky rozšíriť (zvyčajne o 0,3 – 1,5 % roztiahnutie), aby sa zlepšila rozmerová presnosť (kruhovitosť a priamosť) a zmiernili sa zvyškové zváracie napätia.
Nedeštruktívne testovanie (NDT):
100 % ultrazvukové testovanie (UT):Automatický UT systém kontroluje celý zvarový šev (vnútorný aj vonkajší) a celé telo rúry, či neobsahuje vrstvenie, inklúzie, nedostatok sváru a iné diskontinuity.
Rádiografické vyšetrenie (RT):Röntgenová alebo gama kontrola zvarového švu (bodová alebo plná dĺžka podľa špecifikácie) na overenie kvality zvaru a penetrácie.
Magnetická časťová kontrola (MPI):Kontrola zvarových pätiek a tepelne ovplyvnenej zóny na povrchové trhliny a diskontinuity.
Konečná úprava:Hladké konce (štvorcový rez) alebo skosené konce (uhol skosenia 30° – 35° s priehlbinou 1,6 mm ± 0,8 mm) podľa špecifikácie zákazníka. Na konce rúr je možné privariť oceľové krúžky na ochranu pred zatĺkaním pilót.
Záverečná kontrola a označenie:Vizuálna kontrola povrchových chýb, overenie rozmerov (vonkajší priemer, hrúbka, dĺžka, priamosť, kruhovitosť) a trvalé označenie podľa príslušnej normy.
7. Postupy kontroly kvality a testovania pre pilotové potrubia
| Javisko | Metóda kontroly | Účel |
| Surovina | Chemická analýza (OES spektrometer) | Overte súlad s limitmi zloženia podľa noriem ASTM A252 / EN 10248 |
| Surovina | Skúška ťahom | Overte medzu klzu, pevnosť v ťahu, predĺženie |
| Surovina | Ultrazvukové testovanie (doska/cievka) | Detekcia vnútorných laminácií a defektov |
| V procese (ERW) | Kontrola rozmerov (mikrometre, posuvné meradlá) | Monitorujte vonkajší priemer a hmotnosť počas tvarovania a kalieb |
| V procese (LSAW) | Kontrola prípravy hrán | Overte uhol skosenia, pristátie a stav povrchu |
| Zváracia zóna (ERW) | Ultrazvukové testovanie (UT) - online | Detekcia diskontinuít zvarov, nedostatočného tavenia |
| Zváracia zóna (LSAW) | Ultrazvukové testovanie (UT) - automatické | Kompletná kontrola zvarových švov na vnútorné/vonkajšie chyby |
| Zváracia zóna (LSAW) | Rádiografické vyšetrenie (RT) | Overte penetráciu zvaru, pórovitosť a obsah trosky |
| Zváracia zóna | Magnetická časťová kontrola (MPI) | Detekcia povrchových trhlín (zvar a tepelne ovplyvnená zóna) |
| Hotové potrubie | Kontrola rozmerov | Overte vonkajší priemer, hrúbku, dĺžku, priamosť, kruhovitosť |
| Hotové potrubie | Hydrostatické testovanie (voliteľné) | Overenie integrity tlaku pre kritické aplikácie |
| Hotové potrubie | Skúška ohybom s riadením | Overte ťažnosť a celistvosť zvaru |
| Hotové potrubie | Skúška sploštenia (iba ERW) | Overte ťažnosť a pevnosť telesa potrubia |
| Hotové potrubie | Charpyho skúška rázom s V-vrubom (voliteľné) | Overte odolnosť voči nízkym teplotám pre námorné použitie |
| Hotové potrubie | Skúška tvrdosti (voliteľné) | Overte maximálnu tvrdosť pre zvariteľnosť |
| Hotové potrubie | Vizuálna a povrchová kontrola | Skontrolujte povrchové chyby, vrstvenie, praskliny |
| Hotové potrubie | Overenie označenia | Zabezpečte trvalé označenie podľa normy |
Voliteľné testy pre kritické námorné a pobrežné aplikácie:
● Skúška CTOD (posunutie hrotu trhliny) na lomovú húževnatosť
● Skúška HIC (praskanie vyvolané vodíkom) podľa NACE TM0284
● SSC (Sulfidové praskanie v dôsledku napätia) podľa NACE TM0177
● Skúška tvrdosti (HV10 alebo HRC) pre kvalifikáciu na prevádzku v kyslých podmienkach
Dokumentácia kvality:
● Osvedčenie o skúške mlyna podľa normy EN 10204 typ 2.2, 3.1 alebo 3.2
● Správa o ultrazvukovom teste (zvar a telo)
● Správa o rádiografickej skúške (ak je uvedená)
● Správa o rozmerovej kontrole
● Sledovateľnosť od čísla tavenia až po hotové potrubie
8. Primárne aplikácie - Pilótové rúry z ocele pre námorné použitie
Pilótové rúry z ocele pre námorné stavby podľa noriem ASTM A252 GR.3 a EN 10248 S355GP sú základnými komponentmi pri hlbokom zakladaní základov, lodných stavbách a ťažkých stavebných inžinierskych projektoch:
Hlboké základové pilóty:Nosné pilóty pre výškové budovy, mosty, priemyselné zariadenia a ťažké konštrukcie vyžadujúce hlbokú základovú podopretie. Vysoká pevnosť GR.3 a S355GP umožňuje väčšiu hĺbku zatĺkania a vyššiu nosnosť.
Nadácia pre námorné a pobrežné platformy:Základové pilóty pre ropné a plynové plošiny na mori, vrtné súpravy, ťažobné plošiny a základy veterných turbín na mori. Námorné pilóty musia odolávať pôsobeniu vĺn, prúdovým silám a korozívnemu prostrediu morskej vody.
Výstavba prístaviska, móla a prístavu:Pilóty pre kontajnerové terminály, prístavy pre hromadný náklad, osobné terminály, zariadenia Ro-Ro a prístavy pre všeobecný náklad. Pilóty poskytujú štrukturálnu oporu pre palubné konštrukcie, kotviace lode pre delfíny a prsné lode pre delfíny.
Základy a pilier mosta:Hlboké základové pilóty pre mostné piliere, opory a základy veží pre zavesené a visuté mosty. Pilóty prenášajú štrukturálne zaťaženie na príslušné nosné vrstvy.
Ochrana pobrežia a morská hrádza:Pilóty pre konštrukcie morských hrádzí, pobrežné obklady, ochranu pobrežia a kontrolu erózie. Oceľové rúrkové pilóty poskytujú robustnú štrukturálnu oporu pre pancierové jednotky a betónové stropné konštrukcie.
Výstavba vlnolamu a móla:Pilóty pre základy vlnolamov z štrkových násypov, zvislé vlnolamy, móla a výhony. Pilóty zabezpečujú stabilitu základov pre konštrukcie rozptyľujúce vlny.
Podpora systému Fender:Podporné pilóty pre systémy námorných nárazníkov na čelách dokov a kotviacich konštrukciách. Pilóty absorbujú energiu kotvenia a chránia plavidlo a konštrukciu počas kotviacich operácií.
Plášťová konštrukcia pre ropnú a plynovú platformu:Pilóty pre plášťové konštrukcie podopierajúce ropné a plynové ťažobné plošiny. Pilóty s veľkým priemerom a hrubými stenami sa zatĺkajú cez nohy plášťa a zalia sa injektážou.
Rekultivácia pôdy a rekultivácia morskej hráze:Pilótovanie pre ochranné konštrukcie rekultivačných plôch, obvodové morské múry a rekultivačné hrádze. Pilóty zabezpečujú štrukturálnu integritu pri projektoch rozširovania pozemkov.
Úprava riek a ochrana pred povodňami:Pilóty na ochranu brehov riek, vodiace brehy, výbežky a protipovodňové stavby. Oceľové rúrkové pilóty stabilizujú brehy riek a chránia ich pred odplavovaním a eróziou.
Tunelové inžinierstvo a výkopové práce:Pilóty pre zakryté základy tunelov, sekantné pilótové steny a podporné konštrukcie portálov tunelov. Pilóty poskytujú vertikálnu a bočnú podopretie podzemných konštrukcií.
Základy seizmickej modernizácie:Pilótovanie pre seizmickú modernizáciu existujúcich konštrukcií vrátane základov mostov, základov budov a prístavných konštrukcií vyžadujúcich zvýšenú odolnosť voči zemetraseniu.
9. Balenie a preprava - oceľové pilótové potrubie pre námorné účely
Oceľové pilotové rúry pre námorné použitie podľa noriem ASTM A252 GR.3 a EN 10248 S355GP sú balené a prepravované s maximálnou starostlivosťou, aby sa zabezpečila ich ochrana počas prepravy. Tu je popis procesu balenia a prepravy pilotových rúr s veľkým priemerom:
Balenie:
Ochranný náter:Pred balením môžu byť rúry potiahnuté tenkou vrstvou antikorózneho oleja alebo ochranného laku, aby sa zabránilo povrchovej korózii a oxidácii počas skladovania a prepravy. K dispozícii je aj povrchová úprava bez povrchovej úpravy pre okamžitú aplikáciu náteru v mieste určenia alebo pre morské prostredie, kde je špecifikovaná tolerancia korózie.
Zväzkovanie (malé priemery):Pri rúrach s menším priemerom (zvyčajne pod 610 mm / 24") sa rúry zväzujú do šesťuholníkových alebo obdĺžnikových zväzkov. Sú zaistené oceľovými páskami (zvyčajne 3 – 5 pások na zväzok s ochrannými rohovými krytmi), aby sa zabránilo pohybu v rámci zväzku.
Jednotlivé stohovanie (veľké priemery):Pri rúrach s väčším priemerom (nad 610 mm / 24") sa s rúrami zvyčajne manipuluje a prepravuje jednotlivo kvôli hmotnostným a rozmerovým obmedzeniam. Drevená podložka alebo gumená výplň umiestnená medzi vrstvami rúr zabraňujú oderu a poškodeniu náteru.
Koncové uzávery:Na oba konce každej rúry sa umiestňujú plastové alebo oceľové koncovky (alebo plastová fólia na skosené konce), aby sa skosené konce, hladké konce a závitové spoje chránili pred poškodením nárazom, vniknutím nečistôt a vlhkosťou.
Obetné oceľové krúžky (voliteľné):Pre pilotové rúry vyžadujúce zvýšenú ochranu koncov počas zatĺkania pilót sa na zatĺkací koniec každej rúry privaria oceľové krúžky (zvyčajne široké 50 – 100 mm, hrubé 6 – 12 mm). Tieto krúžky absorbujú nárazy zatĺkacieho kladiva a chránia koniec rúry pred deformáciou.
Polstrovanie a odpruženie:Pri prémiových exportných objednávkach sa medzi vrstvami rúrok používajú výplňové materiály, ako sú penové krúžky, gumené pásy alebo drevené výstuhy, aby sa zabránilo oderu, poškodeniu náteru a poškodeniu nárazom počas manipulácie a prepravy.
Zdvíhacie body:Na ťažké potrubia (nad 2 000 kg na potrubie) je možné pridať zdvíhacie oká alebo určené zdvíhacie body, aby sa uľahčilo bezpečné vyloženie v mieste určenia pomocou žeriavu alebo vysokozdvižného vozíka.
Doprava:
Spôsob dopravy:Rúry sa prepravujú kontajnerovými loďami (20-stopové alebo 40-stopové kontajnery pre malé priemery), loďami na prepravu sypkého nákladu (rozdelené kusy pre veľké priemery a veľké objemy) alebo železničnou prepravou v závislosti od miesta určenia, objemu objednávky a naliehavosti dodania. Projektové nákladné lode sa môžu použiť na prepravu potrubí s veľmi veľkým priemerom alebo extra dlhých potrubí.
Kontajnerizácia (malé priemery):Pri rúrach s menším priemerom (zvyčajne pod 508 mm / 20") sa rúry nakladajú do štandardných 20-stopových alebo 40-stopových prepravných kontajnerov, aby sa zabezpečila bezpečná a organizovaná preprava. Nakladanie kontajnerov chráni náklad pred poveternostnými podmienkami, vlhkosťou a vonkajšími nečistotami. Maximálne zaťaženie kontajnera je zvyčajne 20 – 25 ton na 20-stopový kontajner.
Nakladanie veľkoobjemových plavidiel (veľké priemery a veľké objemy):Pri objednávkach s veľkým objemom (zvyčajne > 500 ton) alebo rúrach s veľkým priemerom (nad 508 mm / 20") sa rúry nakladajú priamo do lodí na sypký náklad alebo do plavidiel s prevodovkou. Zdvíhacie nosníky a rozperné tyče zabraňujú poškodeniu počas nakladania. Na zabránenie posunu nákladu počas prepravy po mori sa používajú ochranné pásy, upevňovacie a zaisťovacie reťaze. Táto metóda je najnákladovo efektívnejšia pre ťažké námorné pilotové projekty.
Ploché regálové alebo otvorené kontajnery (nadmerná výška / nadmerná dĺžka):Pre potrubia presahujúce štandardné rozmery kontajnerov (dĺžka > 12 m alebo priemer > 2,3 m) sa na prepravu sypkých množstiev môžu použiť ploché regálové kontajnery alebo kontajnery s otvorenou strechou. Tieto špecializované kontajnery umožňujú bezpečnú prepravu nadrozmerného nákladu.
Označovanie a dokumentácia:Každý zväzok alebo jednotlivá rúra je jasne označená základnými informáciami vrátane triedy materiálu, normy, rozmerov, tavného čísla, čísla zväzku/rúry a pokynov na manipuláciu. Pre colné odbavenie a sledovanie nákladu sú pripravené kompletné prepravné dokumenty.
Súlad s colnými predpismi:V prípade medzinárodných zásielok je pripravená všetka potrebná colná dokumentácia – vrátane obchodnej faktúry, baliaceho listu, nákladného listu, osvedčenia o pôvode (ak je potrebné), certifikátov o skúške mlyna a všetkých požadovaných dovozných povolení – aby sa zabezpečilo hladké odbavenie v cieľovom prístave.
Bezpečné upevnenie:V prepravnom vozidle alebo kontajneri sú zväzky a jednotlivé rúry bezpečne upevnené a vystužené oceľovými páskami (s chráničmi rohov), ochrannými vrecami, drevenými výstužami alebo reťazovým upevnením, aby sa zabránilo posunutiu, kotúľaniu alebo pohybu, ktoré by mohli spôsobiť poškodenie počas prepravy.
Sledovanie a monitorovanie:Na monitorovanie stavu zásielok a poskytovanie aktualizácií polohy zákazníkom v reálnom čase sa používajú pokročilé logistické systémy sledovania. Pre všetky kontajnerové zásielky sú poskytované sledovacie čísla kontajnerov. Pre hromadné zásielky je k dispozícii sledovanie plavidiel.
Poistenie:V závislosti od hodnoty objednávky a požiadaviek zákazníka je možné dohodnúť poistenie námornej nákladnej dopravy (poistenie všetkých rizík alebo poistenie s priemerným krytím), ktoré kryje prípadné straty alebo škody počas prepravy. Pre vysokohodnotné námorné pilotové projekty sa môže odporučiť dodatočné poistenie manipulácie a montáže.
Plánovanie zdvíhania ťažkých bremien:V prípade mimoriadne ťažkých potrubí (nad 5 000 kg na potrubie) sa odporúča predchádzajúca koordinácia s cieľovým prístavom pre zariadenia na manipuláciu s ťažkými zdvíhacími zariadeniami (žeriavy s dostatočnou nosnosťou, špecializované rozperné tyče). Spoločnosť Womic Steel poskytuje podrobné špecifikácie nákladu vrátane hmotností a rozmerov jednotlivých potrubí pre plánovanie projektu.
Stručne povedané, spoločnosť Womic Steel zabezpečuje, aby všetky oceľové pilótové rúry pre morské stavby podľa noriem ASTM A252 GR.3 a EN 10248 S355GP boli zabalené s použitím popredných ochranných opatrení v tomto odvetví a prepravované spoľahlivými dopravnými metódami, aby sa na miesto určenia dostali v optimálnom stave. Správne postupy balenia a prepravy sú nevyhnutné na zachovanie integrity a kvality dodaných produktov, najmä pri kritických projektoch základov pre morské stavby.
10. Výhody a najčastejšie otázky spoločnosti Womic Steel - Pilótové potrubie pre morské ocele
Prečo spolupracovať so spoločnosťou Womic Steel pre námorné pilotové potrubia?
Kompletný sortiment procesov a veľkostí:Procesy ERW (vonkajší priemer 219 mm – 660 mm) aj LSAW/SSAW (vonkajší priemer 508 mm – 3 000 mm) sú dostupné pod jednou strechou, čím sa eliminuje potreba viacerých dodávateľov. Hrúbka steny až do 50,8 mm a dĺžky až do 60 m sú k dispozícii pre projekty hlbokého základovania.
Možnosť duálneho štandardu:Úplný súlad s normami ASTM A252 (GR.1, GR.2, GR.3) a EN 10248 (S235GP, S275GP, S355GP) a doplnkovými normami (API 5L, EN 10219, JIS A5525 atď.). Jeden dodávateľ pre požiadavky viacerých trhov.
Zameranie na námorníctvo a pobrežné oblasti:Špecializované skúsenosti s námornými a pobrežnými pilotnými aplikáciami vrátane výstavby prístavov, pobrežných plošín, základov mostov a projektov ochrany pobrežia. Pochopenie požiadaviek na ochranu pred koróziou v morských oblastiach a namáhanie pri náraze.
Obetné oceľové prstene:Vlastné zváranie oceľových krúžkov na konce rúr pre zvýšenú ochranu počas zatĺkania pilót, čím sa znižuje deformácia koncov rúr a oneskorenia pri inštalácii.
Služby s pridanou hodnotou:Skosenie koncov (30°-35°), hladké rezanie koncov, ochranný náter (FBE, 3LPE, epoxid z uhoľného dechtu, zinkovanie) a antikorózna ochrana sú k dispozícii interne alebo prostredníctvom kvalifikovaných partnerských zariadení.
Schopnosť dlhej dĺžky:Jednoduchá dĺžka až 60 m pre projekty hlbokého základovania, čo znižuje požiadavky na spájanie v teréne a čas inštalácie. Zákazkové dĺžky sú k dispozícii bez príplatku pre štandardné rady.
Konkurencieschopná logistika:Strategické partnerstvo s globálnymi špeditérmi a špecialistami na projektovú prepravu zabezpečuje optimalizované nakladanie (kontajner, kusový náklad alebo projektová loď) a nákladovo efektívnu prepravu ťažkých a nadrozmerných pilotových potrubí po celom svete.
Komplexná dokumentácia:Pre každú zásielku sú k dispozícii certifikáty o kompletných skúškach vo valcovni (EN 10204 typ 2.2, 3.1 alebo 3.2), správy o NDT (UT, RT), rozmerové správy a dokumentácia o sledovateľnosti. Na požiadanie je možná kontrola treťou stranou (SGS, BV, TÜV, LR, DNV).
Vyberte si spoločnosť Womic Steel Group ako svojho spoľahlivého partnera pre vysokokvalitné oceľové pilótové rúry ASTM A252 GR.3 a EN 10248 S355GP pre námorné projekty a bezkonkurenčný výkon pri dodávkach pre námorné, pobrežné a hlboko zakladané projekty po celom svete. Neváhajte a dopytujte sa!
Webová stránka: www.womicsteel.com
E-mail: sales@womicsteel.com
Tel./WhatsApp/WeChat:
Viktor: +86-15575100681
Jack: +86-18390957568
Často kladené otázky (FAQ) - Oceľové pilótové rúry pre námorné použitie
Otázka: Aký je rozdiel medzi normami ASTM A252 GR.3 a EN 10248 S355GP pre námorné pilotové systémy?
A: ASTM A252 GR.3 (americká norma) má minimálnu medzu klzu 345 MPa (50 000 psi), zatiaľ čo EN 10248 S355GP (európska norma) má minimálnu medzu klzu 355 MPa (51 500 psi). EN 10248 S355GP má tiež o niečo prísnejšie limity chemického zloženia (nižšie C, P, S) a voliteľné požiadavky na skúšku nárazom pri nízkych teplotách. Obe sú vhodné pre aplikácie v námorných pilotoch. Výber zvyčajne závisí od špecifikácie projektu a preferencií regionálnych noriem. Pre projekty v Amerike a Ázii podľa noriem API/ASTM sa uprednostňuje GR.3. Pre európske, blízkovýchodné a africké projekty sa bežne špecifikuje S355GP.
Otázka: Ktorý výrobný proces si mám zvoliť pre môj projekt pilotových rúr - ERW alebo LSAW?
A: Pre vonkajšie priemery do 660 mm (26 palcov) je ERW vo všeobecnosti nákladovo efektívnejšie a ponúka rýchlejšie dodacie lehoty. Pre priemery od 508 mm do 3 000 mm (20 až 120 palcov) je potrebné LSAW (špirálové zváranie), pretože technológia ERW nedokáže vyrobiť tieto väčšie priemery. Pre priemery nad 3 000 mm (120 palcov) je možné zvážiť SSAW (špirálové zváranie). Požiadavky na hrúbku steny tiež ovplyvňujú výber procesu – LSAW umožňuje dosiahnuť hrubšie steny (až 50,8 mm) v porovnaní s ERW (zvyčajne do 25,4 mm). Spoločnosť Womic Steel vám môže poradiť s optimálnym procesom na základe vašich špecifických rozmerových požiadaviek a rozpočtu projektu.
Otázka: Čo je to obetný oceľový prsteň a kedy by sa mal použiť?
A: Obetný oceľový krúžok je krátky oceľový úsek (zvyčajne široký 50 – 100 mm, hrubý 6 – 12 mm, so zodpovedajúcim vonkajším priemerom rúry) privarený k zatláčaciemu koncu pilótovej rúry. Absorbuje nárazovú energiu z baránkového kladiva a chráni koniec rúry pred deformáciou, vybočením alebo praskaním. Obetné krúžky sa odporúčajú na:
● Náročné jazdné podmienky (hustý piesok, štrk, skalné podložie)
● Ťažké kladivá na zatláčanie barónov (s vysokou energiou nárazu)
● Tenkostenné rúry (pomer priemeru k hrúbke > 50)
● Kritické projekty, kde by poškodenie konca potrubia spôsobilo oneskorenie harmonogramu
● Potrubia vyžadujúce vodotesnosť po zatĺkaní
Otázka: Aké dĺžky sú k dispozícii pre námorné pilotové rúry? Môžete dodať extra dlhé dĺžky, aby sa znížilo ich spájanie v teréne?
A: Štandardné dĺžky sú 6 m, 12 m a 18 m. Pre hlboké základy a námorné projekty dodávame zákazkové dĺžky až do 60 m (200 stôp) v závislosti od priemeru a hrúbky steny. Extra dlhé dĺžky ponúkajú významné výhody: znížený počet spojov v teréne (nižšie náklady na inštaláciu, rýchlejší harmonogram), zlepšenú štrukturálnu kontinuitu a znížené riziko defektov zvarov. Dlhšie dĺžky si však vyžadujú špecializovanú prepravu (ploché regálové kontajnery, nádoby na hromadný náklad alebo projektový náklad) a môžu mať vyššie logistické náklady. Odporúčame optimalizovať dĺžku na základe požiadaviek projektu, možností prepravy a obmedzení prístupu na stavenisko. Poskytnite, prosím, podrobnosti o vašom projekte, kde nájdete konkrétnu dostupnosť dĺžky a dodaciu lehotu.
Otázka: Aké možnosti povrchovej úpravy sú k dispozícii pre námorné pilótové potrubia na ochranu pred koróziou morskou vodou?
A: Ponúkame viacero možností antikoróznych náterov pre námorné prostredie:
FBE (epoxidové lepidlo spájané tavením):Jednovrstvová alebo dvojvrstvová, vynikajúca priľnavosť a odolnosť voči katódovému oddeľovaniu, typická hrúbka 300 – 500 mikrónov.
3LPE / 3LPP (trojvrstvový polyetylén / polypropylén):Vynikajúca mechanická ochrana a odolnosť proti korózii, typická hrúbka 2,0 – 4,5 mm, vhodné do agresívneho morského prostredia.
Epoxid z uhoľného dechtu:Vynikajúca odolnosť voči vode a kompatibilita s katódovou ochranou, typická hrúbka 300 – 600 mikrónov.
Žiarové zinkovanie:Zinkový povlak (zvyčajne 85 – 100 mikrónov) poskytuje ochrannú vrstvu v miestach poškodenia povlaku.
Tekutý epoxid:Náter aplikovaný v teréne na retušovanie a opravy.
Zaťažovací náter betónu (CWC):Pre ponorené potrubia vyžadujúce negatívny vztlak.
Pre väčšinu aplikácií morských pilotových konštrukcií je priemyselným štandardom povlak 3LPE alebo FBE v kombinácii s katódovou ochranou (obetované anódy alebo priložený prúd). Výber povlaku závisí od podmienok morskej vody (teplota, slanosť, obsah kyslíka), projektovanej životnosti (20 – 50 rokov) a rozpočtu projektu.
Otázka: Môžete dodať pilótové potrubie s kontrolou tretej strany (SGS, BV, TÜV, DNV, LR)?
A: Áno. Počas výroby (svedčenie o testovaní surovín, rozmerová kontrola, NDT a záverečná kontrola) a pred odoslaním vítame a umožňujeme kontroly zo strany DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR alebo akéhokoľvek zástupcu nominovaného klientom (svedčenie o testovaní surovín, rozmerová kontrola, NDT a záverečná kontrola) a pred odoslaním. 3.2 Certifikáty o kontrole overené autorizovanými tretími stranami sa bežne poskytujú na požiadanie. V prípade projektov na mori a v mori, ktoré si vyžadujú schválenie klasifikačnej spoločnosti (DNV, ABS, LR, BV), koordinujeme priamo so spoločnosťou účasť inšpektora a schválenie dokumentácie.
Otázka: Aké nedeštruktívne testovanie (NDT) sa vyžaduje pre potrubia pre námorné piloty?
A: Pre ASTM A252 GR.3 sú štandardné požiadavky na NDT obmedzené (pre štandardnú triedu nie je NDT povinný). Pre kritické námorné a pobrežné aplikácie však odporúčame a vieme poskytnúť:
100 % ultrazvukové testovanie (UT)zvarového švu a tela rúry (pre LSAW a ERW)
Magnetická časťová kontrola (MPI)zvarových pätiek a tepelne ovplyvnenej zóny
Rádiografické vyšetrenie (RT)zvarového švu (bodového alebo po celej dĺžke)
Laminárne UT skenovanieokrajov plechu pred zváraním (pre LSAW)
Pre normu EN 10248 S355GP môže kupujúci špecifikovať doplnkové skúšky vrátane UT alebo MPI. Vždy odporúčame prediskutovať požiadavky na NDT vo fáze cenovej ponuky, aby sa zabezpečil správny rozsah skúšok a dokumentácia.
Otázka: Aká je maximálna jednotlivá dĺžka, ktorú môžete dodať pre pilotové potrubie s veľkým priemerom (napr. 2 000 mm vonkajší priemer × 25 mm šírka)?
A: Pre priemery s vonkajším priemerom 2 000 mm × hmotnosťou 25 mm vieme dodať jednotlivé dĺžky až do 24 m (približne 80 stôp) pre proces LSAW. Pre priemery nad 1 500 mm je maximálna dĺžka zvyčajne obmedzená dostupnosťou veľkosti plechu a prepravnými obmedzeniami. Pre podrobné posúdenie možností a cenovú ponuku dodacej lehoty nás prosím kontaktujte s vašimi špecifickými rozmerovými požiadavkami (vonkajší priemer, hmotnosť, dĺžka, množstvo). Pre projekty vyžadujúce dĺžky presahujúce štandardné prepravné limity (napr. > 24 m pre veľké priemery) vám vieme pomôcť s plánovaním logistiky projektu vrátane prepravy člnom alebo špeciálnych prepravných opatrení.
Otázka: Poskytujete služby rezania rúr na mieru? Aké tolerancie môžete dosiahnuť?
A: Áno. Ponúkame presné rezanie na presné dĺžky špecifikované zákazníkom s prísnymi toleranciami. Štandardná tolerancia dĺžky je +50 mm / -0 mm podľa požiadaviek ASTM A252 a EN 10248. Pre projekty vyžadujúce užšie tolerancie vieme dosiahnuť ±3 mm pre priemery do 660 mm (ERW) a ±5 mm pre väčšie priemery (LSAW) s dodatočným spracovaním. Po rezaní môže nasledovať skosenie koncov (uhol skosenia 30°-35° s priehlbinou 1,6 mm ±0,8 mm) pre tupé zváranie v teréne alebo hladké dokončovanie koncov podľa potreby. Prosím, špecifikujte svoje požiadavky na toleranciu vo fáze cenovej ponuky.
Otázka: Aká je typická dodacia lehota pre námorné pilotové potrubie ASTM A252 GR.3 alebo EN 10248 S355GP?
A: Štandardné dodacie lehoty pre pilotové rúry vyrobené vo valcovni (nie zo skladu) sú približne 30 – 45 dní pre proces ERW a 45 – 60 dní pre proces LSAW, v závislosti od objednaného množstva, priemeru, hrúbky steny a špecifických požiadaviek na testovanie. Pre menšie množstvá alebo pre štandardné veľkosti vyrobené zo skladových materiálov môžu byť k dispozícii expresné objednávky (20 – 30 dní). Pre projekty vyžadujúce kontrolu treťou stranou (SGS, BV, DNV atď.) pripočítajte 5 – 10 dní na plánovanie a dokumentáciu kontroly. Pre povrchovú úpravu (FBE, 3LPE atď.) pripočítajte 10 – 20 dní v závislosti od typu a množstva povrchovej úpravy. Pre aktuálnu cenovú ponuku dodacej lehoty nás, prosím, kontaktujte s časovým harmonogramom vášho projektu.
Otázka: Aká dokumentácia je dodávaná s každou zásielkou rúr pre námorné piloty?
A: Každá zásielka obsahuje komplexnú dokumentáciu:
Osvedčenie o skúške mlyna (MTC):podľa normy EN 10204 typ 3.1 (alebo typ 2.2 / 3.2 na požiadanie) vrátane chemického zloženia, pevnostných vlastností v ťahu a príslušných výsledkov skúšok
Správa o rozmerovej kontrole:vrátane vonkajšieho priemeru, hrúbky, dĺžky, priamosti, kruhovitosti
Správy z nedeštruktívnych testov:Správy UT (zvar a telo), správy RT (ak sú špecifikované), správy MPI
Dokumentácia sledovateľnosti:záznamy o sledovateľnosti čísla tavenia k hotovému potrubiu
Zoznam vecí na balenie:podrobný zoznam zväzkov/potrubí s údajmi o množstvách, rozmeroch a hmotnostiach
Obchodná faktúra a vyhlásenie o balení:na colné odbavenie
Osvedčenie o pôvode:ak to vyžaduje cieľová krajina (C/O, formulár E alebo iný)
Správy o náteroch:ak sa nanáša náter (hrúbka, priľnavosť, detekcia prázdnin)
Pre normu EN 10248 S355GP je možné na požiadanie poskytnúť dodatočnú dokumentáciu vrátane vyhlásenia o označení CE a vyhlásenia o parametroch (DoP).











